02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

دندان از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟ انواع دندان و عملکرد آنها
دندان از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟ انواع دندان و عملکرد آنها

آگاهی از اینکه دندان از چه قسمت هایی تشکیل شده و نیز انواع دندان و عملکرد آنها، در مراقبت از آنها می تواند نقش بسزایی داشته باشد. دندان های شما به جز جویدن غذا و آسان نمودن هضم، بر توانایی صحبت کردن ما و بسیاری از امور دیگر تأثیرگذار هستند. در حقیقت، بسیاری از عملکردهای اساسی تحت تأثیر دندان های ما قرار دارند. چهار نوع دندان اصلی وجود دارد که هر یک از آنها شکل و عملکرد متفاوتی دارند و باید بدانیم که بخشی از فرآیند مراقبت از دندان ها، برخورداری از دانش کافی در مورد عملکرد آنها است. برای اطلاعات بیشتر با این مطلب از کلینیک دندانپزشکی دکتر محمدی همراه باشید.

پر کردن جای خالی دندان + [ مزایا و معایب ]
پر کردن جای خالی دندان + [ مزایا و معایب ]

بروز مشکلات مختلف و ایجاد شکستگی های ریز و درشت بر دندان ها گاهی منجر به کشیده شدن آن ها می شود. البته این کشیده شدن دندان زمانی است که پزشک آن را تعیین کند. اما گاهی اوقات لازم نیست دندان خود را بکشید و می توان آن را با نوعی پروتز دندانی پر کنیم. با این اوصاف برخی افراد هستند که نسبت به این موضوع بی توجه اند و بدون اینکه نسبت به پر کردن آن اقدام کنند از دندان های خود استفاده می کنند. به نظر شما این بی توجهی چه اثراتی خواهد داشت؟ تعلل و بی توجهی نسبت به پر کردن دندان اثرات مخربی بر دندان ها خواهد گذاشت. در این مطلب قصد داریم تا اطلاعات و پاسخ جامع و کاملی در مورد اینکه چرا جای خالی دندان ها باید پر شود را به شما ارائه دهیم. با ما تا انتهای این مطلب از وب سایت دکتر محمدی همراه باشید.

انواع روکش دندان + [ انواع روکش دندان  را بشناسید ]
انواع روکش دندان + [ انواع روکش دندان را بشناسید ]

یکی از روش های زیبایی و حفظ سلامت دندان ها، استفاده از روکش دندان است. اجرای بدن ما انسان ها یا به عبارتی آنچه را که خداوند آفریده بی عیب و نقص است. اما ممکن است در طول زندگی به علت بی توجهی به سلامت دهان و دندان یا بروز مشکلات مختلف، باعث آسیب دیدگی به دندان ها شود. روکش دندان می تواند در این هنگام به شما کمک کند تا علاوه بر محافظت از سلامت دندان هایتان، زیبایی را به دهان و دندان شما اهدا کند. اما یکی از سوالاتی که در این مورد مطرح است، مربوط به انواع روکش دندان می باشد. قطعا لازم است بدانید تا چند نوع روکش دندان وجود دارد تا پس از آشنایی کامل با آن ها یکی از آن ها را برای اجرا انتخاب کنید. در این مطلب از وب سایت دکتر محمدی قصد داریم تا در مورد انواع روکش دندان با شما صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا پس از آشنایی کامل با روکش دندان،دسته بندی های مختلف آن را بشناسید.

باورهای غلط درباره جرم گیری دندان + [ رایج ترین باورهای غلط ]
باورهای غلط درباره جرم گیری دندان + [ رایج ترین باورهای غلط ]

زیبایی دهان و دندان یکی از مهم ترین مسائلی است که امروزه اکثر مردم به آن توجه می کنند. مراجعه به کلینیک دندانپزشکی و اجرای خدمات مختلف آن مسیر رو به رشدی را طی کرده است. یکی از پرطرفدار ترین خدمات دندانپزشکی، جرم گیری دندان ها است. جرم گیری بهترین روش برای رفع پلاک های موجود بر روی دندان ها است. زیبایی که جرم گیری به دهان و دندان شما اضافه می کند بسیار فوق العاده است. اما برخی افراد باورهای نادرستی درباره این عمل در ذهن خود دارند. شایعات گوناگونی در خصوص آسیب های ناشی از جرم گیری به گوش می رسد که هیچ کدام از آنها پایه و اساس علمی ندارند. به همین منظور در این مطلب از وبسایت دکتر محمدی قصد داریم تا در خصوص برخی از باورهای غلط درباره جرم گیری با شما صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا شبهات پیش آمده برای تان برطرف شود.

روش های مبارزه با پوسیدگی دندان
روش های مبارزه با پوسیدگی دندان

روش های مبارزه با پوسیدگی دندان شامل طیف وسیعی از اقدامات درمانی است که می توان به وسیله آنها سلامت دندان ها را تضمین نمود. حفره ها نواحی آسیب دیده ای در سطح سخت دندان های شما هستند که به صورت روزنه ها یا سوراخ های ریزی پدیدار می شوند. این حفره و یا پوسیدگی دندان به دلیل ترکیبی از عوامل مختلف از جمله باکتری در دهان، میان وعده های مکرر، مصرف نوشیدنی های شیرین و بهداشت نامناسب دندان ها به وجود می آید. پوسیدگی دندان جزء شایع ترین مشکلات بهداشتی در جهان است که عمدتا در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان دیده می شود. اما در هر صورت هر کسی که دندان داشته باشد می تواند دچار پوسیدگی دندان شود از جمله نوزادان.

عادات اشتباهی که موجب آسیب رسیدن به دندان ها می شوند!
عادات اشتباهی که موجب آسیب رسیدن به دندان ها می شوند!

اگر از عادات اشتباهی که موجب آسیب رسیدن به دندان ها می شوند به موقع جلوگیری نشود در طولانی مدت قطعا صدمات زیادی به دندان های ما وارد خواهد آمد. هر زمان که از غذای مورد علاقه خود لذت می بریم یا با دوستانمان صحبت می کنیم، از دندان هایمان استفاده می کنیم. دندان ها نقش مهمی را در سلامت جسمی و عملکردهای بدن ما ایفا می کنند. آنها به ما کمک می کنند تا غذا را به درستی جویده و آن به راحتی توسط بدن هضم و جذب شود. علاوه بر این، با کمک دندان ها، کلمات را به صورت صحیح تلفظ می کنیم و با وجود آنها صورت ما از ساختار زیبایی برخوردار است.

کشیدن دندان عقل چه عوارضی دارد؟
کشیدن دندان عقل چه عوارضی دارد؟

آیا تاکنون تجربه کشیدن دندان عقل را داشته اید؟ آیا همه باید دندان عقل خود را بکشند؟ به راستی کشیدن دندان عقل چه مشکلاتی برای ما پیش می آورد؟ با سایت دکتر محمدی برای یافتن سوالات ذهنی خود همراه باشید.

چه عواملی باعث جوش نخوردن ایمپلنت می شود؟
چه عواملی باعث جوش نخوردن ایمپلنت می شود؟

ایمپلنت مانند دندان های طبیعی به نظر می رسد و کارایی دندان های طبیعی را دارد. اما در برخی از مواقع ممکن است در این کار با مشکلاتی همراه شوید. یکی از این مشکلات جوش نخوردن ایمپلنت می باشد.

پریودنتیت چیست و چرا رخ می دهد؟
پریودنتیت چیست و چرا رخ می دهد؟

پریودنتیت یا بیماری لثه یک عفونت بسیار شایع است که به بافت نرم و استخوان پشتیبان دندان آسیب می رساند. بیش از نیمی از جمعیت جهان با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند و اگر به موقع درمان نشود می تواند استخوان آلوئور اطراف دندان ها را به آرامی و به تدریج از بین ببرد. موضوع مورد بحث ما در این مقاله، بیماری پریودنتیت و به طور کلی هر آنچه که باید در مورد آن را بدانید در بر می گیرد.

باورهای غلط در مورد سلامت دهان و دندان
باورهای غلط در مورد سلامت دهان و دندان

باورهای غلط در مورد سلامت دهان و دندان نیز مانند هر موضوع دیگری در میان عامه مردم وجود دارد. آگاهی از این باورها و تصورات امری ضروری است زیرا این کارهای نادرست و اشتباه می توانند صدمات جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشند. علاوه بر این برای یک لبخند سالم تنها یک راه حل وجود ندارد و متخصصین مراقبت از سلامت دهان و دندان، انواع درمان های مختلف را به بیماران خود توصیه می کنند. 

علت سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت چیست؟
علت سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت چیست؟

سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت یکی از این نوع مشکلات به شمار می رود. اگر جز کسانی هستید که بعد از ایمپلنت لثه های شما سیاه شده در این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب از وب سایت دکتر محمدی، قصد داریم تا به معرفی علت سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت و راه های پیشگیری آن  بپردازیم. توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

رفع تیرگی لثه
رفع تیرگی لثه

تیرگی لثه یا سیاهی لثه یکی از مشکلاتی است که می ­تواند تأثیر قابل توجهی بر چهره افراد هنگام لبخند زدن داشته باشد. یک لبخند زیبا زمانی تحسین می­ شود که دندان ­های یک دست و زیبا با لثه های صورتی و خوش رنگ به نمایش گذاشته شود. ما در زندگی با افرادی مواجه شده ایم که از حضور در جمع دوستان یا آشنایان خود خجالت می کشند.