02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

مقالات آموزشی

مجله دندان پزشکی کلینیک دکتر شهاب محمدی

اضافه بار یا اورلود اکلوزالی و تحلیل استخوان/ایمپلنت
اضافه بار یا اورلود اکلوزالی و تحلیل استخوان/ایمپلنت

هدف از این پژوهش ارزیابی عواقب بیولوژیکی است که اورلود احتمالا بر ایمپلنت پیوند استخوان از طریق غربالگری ادبیات علمی دارند. (نوعي از ايمپلنت اندوستئال كه داراي روزنه‌ هايي است و استئوبلاست ها و بافت همبند حمایت کننده مي ‌توانند در آن وارد شوند). روش: جستجوهای دقیقی در پایگاه داده­های PUBMED, OVID, EMBASE و LILACS انجام شدند. مقالاتی که تا دسامبر 2011 منتشر شدند و آنهایی که در مورد نتایج بالینی، رادیوگرافی و یا بافت شناسی ایمپلنت­های دهانی در معرض اورلود گزارشاتی را دادند، واجد شرایط در نظر گرفته شدند. مطالعات شناسایی شده توسط یک معیار ورود و خروج ارزیابی شدند. در نهایت با همکاری و مشورت نویسندگان این سوال مطرح شد که "تأثیر اورلود در مقابل عدم اورلود بر تحلیل استخوان در ایمپلنت های پایدار بالینی چیست؟"

تفاوت بریج و ایمپلنت + [ کدام یک بهتر است؟ ]
تفاوت بریج و ایمپلنت + [ کدام یک بهتر است؟ ]

تفاوت بریج و ایمپلنت چیست؟ کدام یک را باید انتخاب کنم؟ این یک سوال رایج است که بسیاری از مردم زمانی که تصمیم می­ گیرند دندان های جدیدی را در دهان خود جایگزین نمایند می پرسند. دندان های از دست رفته می توانند با خطر عفونت همراه باشند اما یک گزینه مناسب برای جایگزین آنها به جز رفع این خطر، لبخندی سالم و زیبا نیز به آنها می بخشد. از دست دادن دندان امروزه بسیار رایج است. تخمین زده شده که 69 درصد از بزرگسالان در سنین 35 تا 44 سالگی حداقل یکی از دندان های خود را از دست داده اند. در سن 74 سالگی نیز در حدود یک چهارم افراد تمام دندان های خود را از دست می دهند. از این رو تهیه یک جایگزین مناسب و برای اینکه بقیه دندان ها در یک راستا قرار گیرند، ضروری است. علاوه بر این، دندان های جدید می توانند به حفظ فرم صورت کمک کرده و از مشکلات احتمالی در غذا خوردن یا صحبت کردن جلوگیری نمایند. دو مورد از رایج ترین گزینه ها، بریج و ایمپلنت دندان هستند. بریج های دندانی، دندان های کاذبی می باشند که توسط دندان های اطراف دندانی که از دست رفته است در جای خود نگاه داشته می شوند. جنس آنها معمولا از موادی مانند پرسلن است تا با رنگ طبیعی دندان های شما مطابقت داشته باشند. آنها می توانند یک یا چند دندان از دست رفته را بپوشانند.

نکات کلیدی تغذیه بعد از ایمپلنت + [ نکاتی کابردی و اصولی ]
نکات کلیدی تغذیه بعد از ایمپلنت + [ نکاتی کابردی و اصولی ]

نکات کلیدی تغذیه بعد از ایمپلنت ، مسئله ای است که به منظور بهبودی پس از جراحی باید با دقت در نظر گرفته شود. جراحی ایمپلنت دندان شما به پایان رسیده و اکنون ممکن است از خود بپرسید "چه چیزی می توانم بخورم؟"صرف نظر از نوع جراحی ایمپلنت دندان، چند یادآوری ساده در مورد نحوه صحیح غذا خوردن و نوع مواد غذایی، می تواند بهبودی سریع تر را تضمین کند. به همین دلیل قصد داریم یک راهنمای کلی در مورد نکات کلیدی تغذیه پس از ایمپلنت را در این مقاله بازگو نماییم. تا پایان با ما همراه بمانید.

ایمپلنت تیتانیوم یا زیرکونیا؟ کدام بهتر است؟
ایمپلنت تیتانیوم یا زیرکونیا؟ کدام بهتر است؟

ایمپلنت تیتانیوم یا زیرکونیا؟ کدام یک بهتر است؟ این سوال را ممکن است بسیاری از مراجعین هنگام انتخاب نوع ایمپلنت در ذهن داشته باشند. دلیل این مشغولیت ذهنی این است که بیماران به طور فزاینده ای در مورد موادی که با بدن آنها در تماس است و همچنین در مورد سلامت و ایمنی آنها نگران هستند. هنگام انتخاب ایمپلنت های دندانی، استفاده از کمترین واکنش ممکن بسیار ایده آل است. علاوه بر این، ارزیابی قدرت، موفقیت بالینی، کیفیت تولید کننده و سایر مواد کاشت و فاکتورهای طراحی بسیار مهم هستند.

آیا ایمپلنت دندان در دوران بارداری (حاملگی) خطرناک است؟
آیا ایمپلنت دندان در دوران بارداری (حاملگی) خطرناک است؟

ایمپلنت دندان در دوران بارداری (حاملگی) یکی از سوالات رایجی است که بسیاری از مراجعین از دندانپزشکان می پرسند. کاشت یا ایمپلنت دندان روش ترجیحی برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. هر فردی که از سلامتی خوبی برخوردار است می تواند این درمان را انجام دهد. در واقع برای حفظ لبخند سالم و جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان، همچنین سایر مشکلات دهان و دندان، دندان های از دست رفته باید در اسرع وقت جایگزین شوند. بارداری دورانی است که در آن باید تمامی کارهای خود را با دقت انجام دهید. برای مثال در مورد دندان، باید با دقت تمام چیزهایی را که می خورید و می نوشید، برنامه روزمره، و حتی مراقبت از دندان ها را در نظر داشته باشید. اما زمانی که صحبت از عمل های انتخابی دندانپزشکی می شود، بخصوص ایمپلنت دندان در دوران بارداری، ممکن است دلایلی وجود داشته باشد که این کار را به تعویق بیندازید و تمامی مسائل را با دقت بررسی کنید.

مزیت بیهوشی بیمار در زمان ایمپلنت دندان
مزیت بیهوشی بیمار در زمان ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان امروزه به یکی از بهترین و رایج ترین خدمات دندانپزشکی تبدیل شده است. افراد زیادی علاقه دارند تا ایمپلنت دندان را جایگزین دندانهای از دست رفته خود کنند. اگر شما نیز قصد دارید تا زیبایی دهان و دندان خود را مجددا به دست آورید، پیشنهاد می کنیم این روش را انتخاب کنید. اما همواره قبل از اجرای هر کاری لازم است اطلاعاتی را در آن زمینه به دست آورید. اجرای ایمپلنت با بیهوشی یکی از جدیدترین متدها در اجرای فرایند ایمپلنت است. اغلب افراد از این متد برای کاهش درد و بی حسی نسبت به دردهای ناشی از ایمپلنت استفاده می کنند. به نظر شما اجرای ایمپلنت با بیهوشی چه مزایای برای بیماران به همراه دارد؟ در این مطلب از وبسایت دکتر محمدی قصد داریم تا در مورد مزیت بیهوشی بیمار در ایمپلنت دندان با شما صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا با بیهوشی در ایمپلنت آشنا شوید.

ایمپلنت چه عوارضی را با خود به همراه دارد؟!
ایمپلنت چه عوارضی را با خود به همراه دارد؟!

ایمپلنت یکی از بهترین روشی هایی است که برای جایگزینی دندان های طبیعی در چندین سال اخیر مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است. ایمپلنت دندان همان کارایی دندان های طبیعی را دارند و بهترین جایگزین برای فضای خالی دهان و دندان شما به حساب می آیند. برای اجرای ایمپلنت دندان نیاز به جراحی خواهید داشت. از آن جایی که این جایگزینی به کمک جراحی صورت می گیرد، باید منتظر عوارض بعد از اجرای آن باشید. برخی افراد از آشنایی با عوارض ایمپلنت دچار واهمه می شوند.

آیا ایمپلنت خطرناک است؟
آیا ایمپلنت خطرناک است؟

در ذهن بسیاری از افراد، قبل از اجرای خدمات دندانپزشکی، سوالات گستره ای شکل می گیرد. چند سالی است که اجرای ایمپلنت دندان، بیشتر از قبل شده و مردم تمایل بیشتری برای اجرای ایمپلنت دندان نشان داده اند. اما یکی از متداول ترین سوالاتی که در ذهن آن ها شکل می گیرد مربوط به خطرات ناشی از ایمپلنت دندان است. به نظر شما آیا ایمپلنت دندان خطرناک است؟

چه عواملی باعث جوش نخوردن ایمپلنت می شود؟
چه عواملی باعث جوش نخوردن ایمپلنت می شود؟

ایمپلنت مانند دندان های طبیعی به نظر می رسد و کارایی دندان های طبیعی را دارد. اما در برخی از مواقع ممکن است در این کار با مشکلاتی همراه شوید. یکی از این مشکلات جوش نخوردن ایمپلنت می باشد.

علت لق شدن پایه ایمپلنت
علت لق شدن پایه ایمپلنت

یکی از اتفاقات نادر در دنیای دندانپزشکی لق شدن پایه ایمپلنت است.در این مطلب از سایت دکتر محمدی عوامل و راه های پیشگیری از آن توضیح داده می شود.

علت سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت چیست؟
علت سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت چیست؟

سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت یکی از این نوع مشکلات به شمار می رود. اگر جز کسانی هستید که بعد از ایمپلنت لثه های شما سیاه شده در این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب از وب سایت دکتر محمدی، قصد داریم تا به معرفی علت سیاه شدن لثه بعد از ایمپلنت و راه های پیشگیری آن  بپردازیم. توصیه می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

همه چیز در مورد پیوند استخوان
همه چیز در مورد پیوند استخوان

خوانی به استخوان دیگر پیوند زده می شود. در حوزه دندانپزشکی، پیوند استخوان برای افزایش مقدار استخوان در قسمتی از فک که استخوان آن تحلیل رفته است انجام می شود. این استخوان ممکن است از جایی از بدن و یا از مواد مصنوعی شبیه پودر استخوان گرفته شود. پیوند استخوان همچنین برای ایمپلنت دندان و یا اگر تحلیل استخوان بر سلامت لثه ها و دندان های اطراف تأثیر بگذارد لازم می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیوند استخوان، نحوه انجام آن و ... تا پایان مقاله با ما همراه باشید.