02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

قیمت ایمپلنت - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

تعرفه های ایمپلنت به شرح زیر می باشد:

سازنده

قیمت

 

ایمپلنت کره ای

 ۵ .۴ میلیون تومان

در ۳ قسط

ایمپلنت آلمانی

 ۶ میلیون تومان

در ۳ قسط

ایمپلنت آمریکایی

۶.۵  میلیون تومان

در ۳ قسط

ایمپلنت سوئیسی

۸ میلیون تومان - معمولی

در ۳ قسط

ایمپلنت سوئیسی

 ۱۰میلیون تومان - تیتانیوم

در ۳ قسط

ایمپلنت یک روزه و فوری (ایمپلنت دیجیتال) کره ای

۷  میلیون تومان

در ۳ قسط

ایمپلنت یک روزه و فوری (ایمپلنت دیجیتال) سوئیسی

 ۱۱ میلیون تومان

در ۳ قسط

 

تعرفه ایمپلنت در هنگام مشاوره اولیه و با توجه به برنامه درمانی سفارشی شما که توسط دندانپزشک متخصص طراحی خواهد شد مشخص می شود. عوامل متعددی هستند که می توانند بر قیمت ایمپلنت تأثیرگذار باشند و از همه مهمتر، نوع ایمپلنتی است که برای شما در نظر گرفته می شود. از جمله اوردنچر، ایمپلنت All on 4، بریج بر پایه ایمپلنت، ایمپلنت دیجیتال و فوری.

پس از آن، شرایط سلامتی شما، مهارت دندانپزشک، نوع مواد و ... می توانند در تعیین تعرفه ایمپلنت نقش مهمی را ایفا نمایند. در این مقاله قصد داریم در مورد هزینه ایمپلنت و اینکه این هزینه متناسب با چه عواملی تغییر می کند صحبت کنیم. پس تا پایان با ما همراه بمانید.

تعرفه ایمپلنت اوردنچر

اوردنچر یکی از درمان های زیبایی دندانپزشکی است که برای افراد بدون دندان و آنهایی که تمامی دندان های آنها در حال پوسیدگی می باشد گزینه مناسبی به شمار می رود. تعرفه ایمپلنت اوردنچر بسته به شرایط بیمار متفاوت است. این هزینه شامل هزینه های کاشت دندان، قالب گیری، هزینه اوردنچر و سایر درمان های اضافی می شود. مثلا اگر فردی چند دندان باقیمانده دارد اما آنها نمی توانند از سایر دندان ها پشتیبانی کنند، دندانپزشک آنها را می کشد. پس هزینه کشیدن دندان به تعرفه این نوع ایمپلنت اضافه می شود.

بسته به نیاز بیمار و نظر دندانپزشک متخصص که کار اوردنچر را انجام می دهد، دو تا چهار ایمپلنت روی فک بالا و دو ایمپلنت در فک پایین قرار می گیرد. این ایمپلنت ها به حفظ دندان ها در جایگاه خود کمک می کنند. پس یکی دیگر از عوامل موثر بر تعرفه ایمپلنت می تواند تعداد کاشت ها باشد.

به جز موارد بالا، اگر شما دندان های سالمی در دهان داشته باشید، درمان کانال ریشه برای سالم نگه داشتن آنها و عملکرد مناسب سایر دندان ها در نظر گرفته می شود که این نیز خود می تواند بر قیمت کلی بیفزاید. در مجموع شما باید هزینه را بر اساس مواردی چون کشیدن دندان، درمان کانال ریشه، کاشت دندان، قالب برای اوردنچر، گاهی اوقات هزینه ویزیت دندانپزشکی و ... در نظر بگیرید. تمام این هزینه ها به منظور به دست آمدن تصویری دقیق از یک درمان ایده آل و کامل ضروری هستند.

تعرفه ایمپلنت All on 4

برای اغلب بیماران همیشه این سوال پیش می آید که چرا هزینه ایمپلنت تا این حد متفاوت است. در حقیقت عوامل زیادی هستند که هزینه ایمپلنت  All on 4را تحت تأثیر قرار می دهند زیرا این روش با روش ایمپلنت معمولی تا حد زیادی متفاوت است. در ادامه به این عوامل اشاره خواهیم نمود:

تجربه متخصص دندانپزشک

متأسفانه بسیاری از دندانپزشکان تمایل به شروع روش­های ایمپلنت  All on 4 دارند اما تجربه کم آنها سبب می شود که موفقیت آنها در این پرونده کاهش یابد. قطعا کمبود تجربه می تواند بر میزان موفقیت آمیز بودن این درمان تأثیر بسزایی داشته باشد. طبیعی است که هر اندازه مهارت و تجربه دندانپزشک برای انجام این روش بیشتر باشد، دستمزد او نیز افزایش می یابد.

تعداد و نوع ایمپلنت

گرچه هر چهار کاشت در هر قوس می تواند ایده آل باشد اما در برخی موارد، فرد بیمار به ایمپلنت های اضافی نیاز دارد. دلیل آن نیز می تواند از دست دادن یا تحلیل استخوان، عفونت شدید و یا تراکم استخوان داخلی باشد. اکثر ایمپلنت ها می توانند در فک بالا یا پایین قرار گیرند اما در برخی از موارد خاص با تحلیل شدید استخوان، ایمپلنت های طولانی تر که تهاجمی تر نیز هستند باید در استخوان زایگوما (zygoma) دقیقا در زیر چشم قرار گیرند و این به نوبه خود تعرفه ایمپلنت را افزایش می دهد.

مواد مورد استفاده برای بریج ایمپلنت All on 4

موادی که برای بریج ایمپلنت All on 4 استفاده می شوند می توانند از نظر قیمت به طول قابل توجهی متفاوت باشند. زیرکونیا بسیار گران بوده زیرا با دوام ترین نوع بریج هستند. در این میان از نوار تیتانیوم هم استفاده می شود که معمولا از زیرکونیا ارزان تر است.

سطح بیهوشی

ایمپلنت  All on 4 را می توان تحت بی حسی موضعی، I.V Sedation یا بیهوشی عمومی انجام داد که این با هر سطح بیهوشی و همچنین مکانی که فرد برای درمان در آنجا حضور دارد می تواند قیمت را افزایش دهد. قطعا بیهوشی در شرایط بیمارستان می تواند گران تر از مطب دندانپزشکی باشد.    

قیمت بریج بر پایه ایمپلنت

تعرفه یا قیمت بریج بر پایه ایمپلنت را نمی توان برای تمامی بیماران یکسان در نظر گرفت به عبارتی از آنجایی که درمان در هر فردی با فرد دیگر متفاوت است پس قیمت نیز تغییر خواهد کرد. برای مثال اگر شخصی باید در ابتدا دندان های خود را بکشد این به هزینه درمان اصلی اضافه خواهد شد. یا اگر مبتلا به بیماری یا عفونت لثه باشد در ابتدا باید این مشکل برطرف شود.

 برخی افراد نیز قبل از ایمپلنت دندان نیاز به پیوند استخوان دارند و این نیز خود در تعرفه نهایی تأثیرگذار خواهد بود. از سایر عوامل دیگر می توان به تعداد دندان هایی که قرار است جایگزین شوند، جنس مواد به کار رفته، تعداد ایمپلنت و ... اشاره نمود. یکی دیگر از موارد استفاده از بیهوشی عمومی است که می تواند تعرفه ایمپلنت را افزایش دهد.

تعرفه ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت فوری

برای تعیین هزینه درمان ایمپلنت دیجیتال و فوری نیز شما باید در ابتدا یک مشاوره اولیه با دندانپزشک متخصص داشته باشید. به طور کلی هزینه ایمپلنت بسته به اینکه چه تعداد دندان باید جایگزین شود متفاوت خواهد بود. این قیمت همچنین به این عامل بستگی دارد که شما قبل از کاشت دندان به چه درمان دیگری برای بهبود سلامتی دهان و دندان خود نیاز دارید.

اگر در فک شما استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت وجود نداشته باشد ممکن است لازم باشد قبل از این درمان، پیوند استخوان انجام دهید تا از موفقیت کاشت اطمینان حاصل شود.

در مطلب بالا به عواملی که هزینه هر یک از انواع ایمپلنت را تحت تأثیر قرار می دهند اشاره نمودیم. حال در ادامه موارد کلی تأثیرگذار بر قیمت ایمپلنت که شامل تمامی این درمان ها می شود را توضیح خواهیم داد.

چه عواملی بر روی هزینه ایمپلنت دندان تأثیرگذار هستند؟

زمانی که شما عاشق لبخند فردی می شوید که درمان زیبایی ایمپلنت انجام داده است مایل هستید بدانید که هزینه این درمان چقدر شده است. وقتی که قبل از انتخاب یک کلینیک تحقیقات خود را در این زمینه انجام می دهید ممکن است تعجب کنید که چرا یافتن یک پاسخ خاص تا این اندازه دشوار است و متوجه خواهید شد که قیمت ها بسیار متفاوت هستند.

گرچه گاهی اوقات ممکن است شنیدن قیمت های گزاف ایمپلنت دندان دلهره آور باشد اما واقعا ارزش آن را به عنوان یک جایگزین طبیعی و دائمی برای دندان های از دست رفته دارد. به طور کلی زمانی که گزینه های جایگزین دندان را بررسی می نمایید و سرانجام یک کلینیک دندانپزشکی را برای انجام این کار انتخاب می کنید، می توانید متغیرهایی را که تعرفه ایمپلنت را تحت تأثیر قرار می دهند در آنجا سوال نمایید:

۱) نوع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان را می توان طی یک مرحله یا در دو مرحله انجام داد. در فرآیند دو مرحله ای، ایمپلنت قرار داده شده و بخیه زده می شود. در حدود سه ماه، یک جراحی ثانویه برای نصب اباتمنت انجام می شود. در صورتی که به پیوند استخوان نیاز باشد، برای اطمینان از پایداری ایمپلنت، معمولا فرآیند دو مرحله ای لازم است. در فرآیند یک مرحله ای درمان، نیازی به جراحی ثانویه نیست و هزینه آن نیز کمتر خواهد بود. به طور کلی دندانپزشک متخصص شما باید با بررسی دهان و دندان شما تصمیم بگیرد که شما کاندید مناسب کدام گزینه هستید.

۲) تعداد ایمپلنت

یکی دیگر از عوامل موثر بر تعرفه ایمپلنت، تعداد آن است. هر اندازه که شما به تعداد بیشتری ایمپلنت نیاز داشته باشید، هزینه درمان شما نیز بالاتر خواهد رفت. برخی از بیماران ممکن است نیاز به تعویض یک دندان باشند و برخی دیگر ممکن است نیازمند تعویض یک قوس کامل باشند.

۳) مواد ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی باید از مواد زیست سازگار ساخته شوند تا بدون ایجاد واکنش آلرژیک یا رد شدن توسط بدن، با استخوان فک پیوند بخورند. بهترین ماده برای این درمان، تیتانیوم یا آلیاژ تیتانیوم است. برخی از جراحان دندانپزشکی نیز استفاده از زیرکونیا را به عنوان بهترین گزینه انتخاب می کنند زیرا سفیدی این ماده باعث می شود که با دندان های طبیعی ترکیب زیبایی را داشته باشند.

۴) اسکن

قبل از قرار دادن ایمپلنت، دندانپزشک جراح ممکن است برای بررسی دقیق تر وضعیت دهان و دندان شما، از اشعه ایکس یا اسکن ویژه استفاده نماید. این دو روش به دندانپزشک کمک می کنند تا از وجود استخوان فک کافی برای یک کاشت موفق اطمینان حاصل نماید. آنها همچنین به او این امکان را می دهند تا عوارض ناشی از جراحی را پیش بینی کرده و از آنها جلوگیری به عمل آورد.

۵) روش جایگذاری یا نصب

یکی دیگر از مواردی که تعرفه ایمپلنت را افزایش می دهد استفاده از پیشرفته ترین فناوری رایانه هستند که با آن می توان از روش های دقیق ایمپلنت بهره برد. قرار دادن استاتیک مستلزم آن است که از دهان شما اسکن گرفته شود و راهنمایی هایی را برای جایگذاری دقیق به جراح بدهد.

۶) موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی

در برخی از شهرها به دلیل تفاوت در هزینه های کلی زندگی، ممکن است تعرفه ایمپلنت نیز بسته به مکان متفاوت باشد. با در مقابل در برخی جاها ممکن است که هزینه ها کمتر باشد و در نتیجه این هزینه نیز به دنبال آن کاهش یابد.

۷) مهارت و تخصص دندانپزشک

هر چه مهارت و تجربه جراح دندانپزشک بیشتر باشد ممکن است که شما مستلزم پرداخت هزینه بیشتری نیز باشید. گاهی اوقات یک دندانپزشک متخصص برای قرار دادن ایمپلنت دندان، ممکن است آموزش های گسترده ای را در خارج از دانشکده دندانپزشکی دیده باشد که همه این ها می توانند در تعرفه ایمپلنت تأثیرگذار باشند.

۸) پیوند استخوان

اگر استخوان فک شما برای حمایت از کاشت دندان ناکافی یا بسیار ضعیف باشد، ممکن است لازم باشد که قبل از ایمپلنت پیوند استخوان انجام دهید. پیوند استخوان نیاز به یک عمل جراحی اضافی دارد که در آن استخوان اهدایی به استخوان موجود پیوند می خورد.

جمع بندی

اکثر عواملی که در بالا ذکر شدند بخشی ضروری در هر فرآیند از کاشت به شمار می روند. برخی افراد نیز ممکن است به اندازه کافی از سلامت دهان و دندان برخوردار باشند و نیازی به برخی درمان های اضافی نداشته باشند. فراموش نکنید که یک دندانپزشک متخصص و مجرب با تعیین فاکتورهای لازم در دستیابی به اهداف ایمپلنت دندان به شما کمک می نماید تا درک بهتری از تعرفه آن داشته باشید. در مجموع به یاد داشته باشید که ایمپلنت ها را به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن و دائمی برای دندان های از دست رفته خود بدانید.


نظرات کاربران

حسن

سلام آقای دکتربنده 4تاازدندان های جلورودرتصادف ازدست دادم چندتا ایمپلنت میخوادلطفا راهنمایی کنید

دکتر شهاب محمدی

سلام میتوانید به صورت تکی پایه بذاریدو هم میتونید از دو پایه و 4 روکش استفاده کنید اگر شرایط استخوانی مناسبی داشته باشید.

بهنام پناهی غفارکندی

میتوان از دندان ایمپلنت شده به عنوان پایه برای گذاشتن بریج یا روکش برای دندان کناری استفاده کرد؟؟

دکتر شهاب محمدی

سلام و عرض ادب خیر

پروین تدین

ایا سالمند 74 ساله که تحلیلی لته دارد میتواند ایمپلنت کند؟

دکتر شهاب محمدی

سلام باید عکس رادیولوژی از ایشون ببینیم.