02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

قیمت بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها چقدر است؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1399/07/27

هزینه بلیچینگ دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی قیمت آن به نوع درمانی که انتخاب می کنید و همچنین میزان تغییر رنگ دندان های شما بستگی دارد. 
درصورتیکه دندان های شما به شدت زرد شده باشد ممکن است نیاز به دو جلسه بلیچینگ داشته باشید که هزینه سفید کردن دندان افزایش می یابد. اما اگر زردی دندان هایتان با یک جرم گیری ساده سفید شوند، هزینه بلیچینگ به مراتب کمتر خواهد بود.
هرچند دندان های سفیدتر و لبخندهای درخشان تر جذاب بوده و اعتماد بنفس را افزایش می دهد و برخورداری از دندان های سفیدتر با سبک زندگی سالم نیز مرتبط است اما در هر صورت باید قبل از شروع درمان در مورد هزینه بلیچینگ دندان اطلاعاتی کسب کنید.
هزینه بلیچینگ دندان عمدتا به عوامل زیر بستگی دارد:
- نوع درمان و تعداد جلسات آن
- میزان تغییر رنگ دندان
- مهارت و تخصص دندانپزشکی
- محل کلینیک دندانپزشکی
- روش های ترمیمی قبل از بلیچینگ
مهمترین نکته ای که هنگام مراجعه به مطب برای سفید کردن دندان های خود با بلیچینگ باید در نظر بگیرید این است که این روش فقط به برطرف نمودن لکه های دندان های طبیعی کمک می کند اما بلیچینگ دندان روی روش های ترمیمی و اصلاح طرح لبخند مانند تاج دندان، بریج و ونیرهای دندان بی تأثیر است. 
همچنین اگر دارای پوسیدگی دندان، بیماری های لثه، فرسایش مینای دندان و حساسیت بیش از حد باشید، مجاز به بلیچینگ نیستید، مگر اینکه در ابتدا این مشکلات برطرف شوند. البته انجام این درمان ها، هزینه بلیچینگ را افزایش می دهند.
به طور کلی قیمت بلیچینگ باید توسط دندانپزشک پس از بررسی شرایط دهان و دندان شما تعیین شود. هرچند می توانید تعرفه عمومی سفید کردن دندان با روش های مختلف را در وب سایت کلینیک های تخصصی مشاهده کنید یا برای اطلاع از قیمت بلیچینگ با آنها تماس بگیرید اما بازهم زمانیکه به مطب مراجعه می کنید ممکن است به علت وجود شرایط خاص مانند نیاز به ترمیم پوسیدگی دندان پیش از بلیچینگ یا درمان بیماری های لثه، هزینه درمان شما به جز قیمت بلیچینگ افزایش پیدا کند.

هزینه بلیچینگ دندان چقدر است؟

بسیاری از افراد به دنبال بهبود لبخند کلی خود هستند و اولین چیزی که فکر آنها را به خود مشغول می کند، داشتن یک لبخند زیبا با دندان های سفید و درخشان است. خوشبختانه امروزه از طریق روش های دندانپزشکی زیبایی می توان به این لبخند دست پیدا کرد. 
امروزه روش های اصلاح طرح لبخند بسیار متنوع شده و تمام افراد با هر بودجه ای می توانند برای سفید کردن دندان های خود به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه کنند. پرطرفدارترین روش های سفید کردن دندان براساس هزینه ای که دارند را می توان به ترتیب زیر نام برد:
لمینت دندان
ونیر کامپوزیت
بلیچینگ در مطب
جرم گیری در مطب
بلیچینگ خانگی
استفاده از لاک سفید کننده دندان
 از آنجایی که روش های دندانپزشکی زیبایی به ویژه زمانی که به طور خاص برای سفید شدن دندان ها به کار می رود، تحت پوشش بیمه نیست، هزینه بلیچینگ دندان نیز افزایش می یابد. زیرا عمدتا به منظور زیبایی انجام می شود. 
همانطور که در بالا اشاره شد هزینه بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها کاملا به نوع درمانی که انتخاب می نمایید و نیز میزان رنگ دندان های شما بستگی دارد. از آنجایی که روش های بلیچینگ متنوع است پس هزینه های آن نیز متفاوت می باشد. 
مثلا هزینه بلیچینگ دندان در مطب و بلیچینگ در منزل به دلیل کیفیت کار و نوع موادی که در آنها استفاده می شود؛ متفاوت خواهد بود. یا به طور مثال درصورتیکه از بلیچینگ با لیزر برای سفید کردن دندان های شما استفاده شود نیز قیمت بلیچینگ به گونه ای دیگر محاسبه خواهد شد.
اما به دلیل اینکه دندان های شگفت انگیز و لبخند عالی می تواند اعتماد بنفس شما را که یک دارایی بزرگ در هر شرایطی محسوب می شود، افزایش دهد پس ارزش آن را دارد که برای بلیچینگ دندان ها، هزینه کنید. هرچند هزینه زیادی هم بپردازید اما حداقل مطمئن هستید که زیبایی دندان های تان به عنوان یک سرمایه ارزشمند حفظ شده است. 

چه عواملی بر هزینه بلیچینگ دندان تأثیرگذار هستند؟

همانطور که پیش از این اشاره کردیم:
انتخاب روش مورد استفاده برای بلیچینگ دندان، 
تعداد جلساتی که برای سفید کردن دندان ها مورد نیاز است، 
کلینیک تخصصی و پزشکی که به آن مراجعه می کنید و 
درمان هایی که ممکن است پیش از شروع بلیچینگ مورد نیاز باشند، 
روی قیمت سفید کردن دندان تاثیر می گذارند.
علاوه بر هزینه بلیچینگ دندان، شما باید در سفید نگه داشتن لبخند بی عیب و نقص خود بسیار دقت کنید. حتی اگر پس از سفید شدن دندان ها نتایج عالی کسب کنید، این تغییرات با گذشت زمان کم رنگ تر شده و مجددا به بلیچینگ نیاز پیدا خواهید کرد.

هزینه بلیچینگ دندان به صورت حرفه ای

هزینه سفید کردن دندان ها به صورت حرفه ای به چند عامل بستگی دارد. این عوامل می تواند شامل موارد زیر باشد: 
مکان کلینیک دندانپزشکی، 
مهارت دندانپزشک، 
نوع محصول مورد استفاده در بلیچینگ 
بهره گیری از سایه هایی است که دندان های شما را درخشان تر می نمایند. 
ممکن است برای رسیدن رنگ دلخواه دندان تان نیاز به جلسات درمانی بیشتری داشته باشید. 
این امر به ویژه در صورتی صدق می کند که شما قبلا دندان های خود را سفید نکرده اید و اکنون می خواهید آنها چند سایه روشن تر شوند.
از دو روش زیر می توان دندان ها را سفید کرد: 

روش 1: بلیچینگ

بلیچینگ با لیزر یکی از پرطرفدارترین روش های سفید کردن دندان ها است که ماندگاری بیشتری نسبت به روش های خانگی دارد.
البته برای اینکه دندان های شما چندین برابر سفیدتر از سایه فعلی شود باید بیش از یک جلسه به دندانپزشک مراجعه کنید. قطعا این مسئله می تواند هزینه بلیچینگ دندان را افزایش دهد.
این سیستم در عمق دندان شما کار کرده و آن را از درون یا داخل سفید می نماید. هر جلسه تقریبا سی تا شصت دقیقه به طول می انجامد اما نتایج حاصل از آن در مدت زمان کوتاهی مشهود است. 
در این نوع بلیچینگ با لیزر برای تأثیرگذاری بیشتر از نور لیزر بهره گرفته می شود. مواد شیمیایی به کار رفته در این نوع درمان به قدری قوی هستند که لازم است محافظ روی هرگونه بافت نرم قرار گیرد و اطمینان حاصل شود که آن نواحی نسوزند.

روش 2: مواد غیر بلیچینگ

یکی دیگر از گزینه های سفید کننده دندان، مواد غیر بلیچینگ هستند. در واقع این مواد فقط باعث واکنش شیمیایی در سطح دندان ها می شوند و همانند روش قبلی به عمق دندان نفوذ نمی کنند. مشخص است که هزینه این مواد نسبت به هزینه بلیچینگ دندان با لیزر بسیار پایین تر است. زیرا مدت زمان درمان کوتاه بوده و کار کمتری روی دندان ها صورت می گیرد.
اگر فکر می کنید که نمی توانید هزینه بلیچینگ دندان را تقبل نمایید می توانید از راه حل های دیگری بهره ببرید. مثلا محلول ها و مواد سفید کننده بدون نسخه را تهیه کرده و دندان های خود را سفید کنید.
استفاده از لاک سفید کننده دندان نیز می تواند برای از بین بردن زردی دندان موثر باشد. اما این روش کوتاه مدت است و درصورتیکه از مواد غیراستاندارداستفاده کنید ممکن است عوارض جانبی به دنبال داشته باشد. 
بنابراین، بهتر است با مراجعه به کلینیک های تخصصی، هزینه بلیچینگ دندان را در مطب پزشک پرداخت کنید و از نتیجه آن بدون عوارض جانبی لذت ببرید.
 
 
قیمت بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها چقدر است؟

 

چرا هزینه بلیچینگ دندان در منزل نسبت به مطب ارزان تر است؟

اگر شما در حال بررسی روش های سفید کننده دندان باشید ممکن است از خود بپرسید که چرا بلیچینگ در خانه ارزان تر از بلیچینگ در مطب است. هر دوی اینها از پراکسید یا ژل استفاده می کنند اما چرا هزینه آنها یکسان نیست؟
در جواب باید بگوییم که ژل های موجود در کیت های خانگی حاوی پراکسید هیدروژن هستند. اما دلیل اصلی پایین تر هزینه آنها این است که این کیت ها حاوی دوز کمتری از پراکسید هیدروژن هستند و حتی برخی از آنها بدون نسخه نیز قابل فروش هستند. 
در نظر داشته باشید که از نظر قانونی، تنها متخصصین دندانپزشکی واجد شرایط می توانند درمان های بلیچینگ با غلظت بالای پراکسید هیدروژن را انجام دهند.
در مقابل درمان های سفید کننده حرفه ای با دوز بالاتر پراکسید می توانند برای نتیجه بهتر و مطلوب تا شش هفته به طول انجامند. برخی از کیت ها نیز وجود دارند که فروشندگان آنها ادعا می کنند در عرض بیست دقیقه می توانید نتایج را مشاهده نموده و تنها طی دو هفته دندان های شما تا هشت سایه روشن تر خواهند شد. 
در حقیقت ممکن است که در هفته اول استفاده از کیت، تفاوت جزئی در رنگ دندان های خود مشاهده کنید اما نمی توانید به نتایج مطلوب برسید. زیرا از دوز کمتری از پراکسید هیدروژن در این کیت ها استفاده شده است.
به طور کلی می توان گفت با اینکه هزینه بلیچینگ دندان خانگی بسیار کمتر از بلیچینگ در مطب است اما نتایج آن چندان مطلوب نیست و ممکن است برای برطرف کردن زردی دندان های شما تاثیری نداشته باشد.

برای حفظ لبخند خود چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای حفظ لبخند سفید و خیره کننده خود نکات زیر را رعایت نمایید تا شاهد نتایج طولانی مدتی از بلیچینگ دندان باشید و مجبور نشوید هر چند ماه یکبار هزینه بلیچینگ در مطب را بپردازید: 

خوردن غذاها و نوشیدنی های حاوی رنگ دانه را به حداقل برسانید: 

بسیاری از غذاها و نوشیدنی های رنگی می توانند دندان های سفید شما را لکه دار کنند. از این رو مصرف گوجه فرنگی، توت، آب انگور، شراب قرمز، قهوه، چای، نوشیدنی های ورزشی انرژی زا و کولا را کاهش دهید.

دهان خود را بلافاصله پس از خوردن و نوشیدن با آب بشویید: 

هر زمانی که از مواد غذایی مذکور استفاده کردید مهم است که فورا دهان خود را با آب بشویید. این عمل به کاهش لکه های روی دندان ها کمک زیادی می نماید.

سیگار کشیدن را ترک کنید: 

سیگار کشیدن نه تنها برای سلامت عمومی شما مضر است بلکه می تواند دندان هایتان را نیز دچار تغییر رنگ و لکه نماید. نیکوتین و توتون موجود در سیگار می تواند سفیدی دندان ها را از بین ببرد. 
از طرف دیگر کشیدن سیگار موجب می شود جرم و پلاک بیشتری روی دندان های شما تجمع پیدا کند و در نتیجه دندان هایتان به سرعت زرد شود.

بهداشت دهان و دندان را به طور صحیح انجام دهید: 

پس از لبخند زیبایی که به دست آوردید سعی کنید مسواک روزانه را ترک ننموده و حداقل هر روز صبح پس از صبحانه و شب قبل از خواب مسواک بزنید. همچنین برای از بین بردن بقایای مواد غذایی و پلک ها نخ دندان بکشید. به طور کلی دهان خود را تمیز نگه دارید تا خیلی زود متقبل هزینه بلیچینگ دندان برای برطرف نمودن لکه های دندان نشوید. 

هر شش تا دوازده ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه نمایید: 

با مراجعه به دندانپزشک و پیگیری روش بلیچینگ دندان می توانید از سلامت دندان ها و میزان تغییر رنگ آنها اطمینان حاصل کنید.

جمع بندی

در مجموع همانطور که می بینید عوامل مختلفی در هزینه بلیچینگ دندان و به طور کلی انواع درمان های سفید کننده تأثیر دارند. گرچه کیت های ارزان قیمت در دسترس هستند اما شما باید برای این درمان به سلامت دندان های خود نیز بیندیشید. 
در نظر داشته باشید که مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی معتبر و سفید کردن دندان ها توسط یک دندانپزشک متخصص و با تجربه می تواند به جز سفیدی ماندگارتر دندان ها، ضامن سلامت آنها نیز باشد.  
 
 
 
 

مشاوره رایگان دندانپزشکی

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

هنوز نظری درج نشده است!