02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

سفیدترین رنگ لمینت دندان کدام است؟ - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1399/06/23

سفیدترین رنگ لمینت دندان که برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرد، رنگ لمنیت A1 است که سایه ای سفیدتر از لبخند شما به ظاهرتان می بخشد. سفیدترین رنگ لمینت دندان به عنوان بهترین رنگ دندان سلیبریتی ها یا طرح لبخند هالیوودی شناخته می شود که طرفداران بسیار زیادی دارد.
سلبریتی ها و بازیگران ایرانی برای اینکه چهره شان در تصاویر تلویزیونی یا سینمایی زیباتر و جذاب تر به نظر برسد، معمولا برای اصلاح طرح لبخند خود، سفیدترین رنگ لمینت دندان را انتخاب می می کنند. همین مسئله موجب شده، سفیدترین رنگ لمینت دندان در اصلاح طرح لبخند بیشترین تقاضا را داشته باشد. 
اما در واقع رنگ لمینت دندان با توجه به رنگ دندان های طبیعی، رنگ پوست و ظاهر افراد توسط دندانپزشک انتخاب می شود و عوامل بسیار زیادی وجود دارند که در انتخاب نمونه رنگ لمینت تأثیر گذارند. به عنوان مثال، رنگ چشم و حتی سن افراد از عواملی هستند که باید هنگام انتخاب رنگ لمینت دندان در نظر گرفته شوند. 
در ادامه با رنگ لمینت A1 به عنوان سفیدترین رنگ لمینت دندان، رنگ دندان A2 و رنگ لمینت b1 که دو سایه رنگ محبوب و مورد توجه هستند، بیشتر آشنا خواهیم شد. 

A1 ، سفیدترین رنگ لمینت دندان

A1 محبوب ترین و سفیدترین سایه رنگ لمینت دندان است که به رنگ هالیوودی برای اصلاح طرح لبخند مشهور شده و معمولا برای اصلاح طرح لبخند افراد مشهور مورد استفاده قرار می گیرد. 
رنگ لمینت A1 از ماندگاری و ثبات بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند تا حدی نسبت به زرد شدن دندان ها مقاومت نشان دهد. 
علاوه بر سفیدی، A1 بهترین درخشش را برای دندان ها به ارمغان می آورد، در واقع دندان هایی که با رنگ لمینت A1 ترمیم می شوند به طرز حرفه ای و خارق العاده ای سفید و درخشان به نظر می رسند.
سایه رنگ A1 در گروه محصولات لمینت دندان آمریکایی اولترادنت که از برندهای مشهور لمینت ونیر است، جزء سفیدترین رنگ لمینت دندان دسته بندی می شود که معمولا برای اصلاح طرح لبخند هالیوودی به کار می رود. 
معمولا توصیه می شود سفیدترین رنگ لمینت دندان فقط زمانی انتخاب شود که بیمار قصد دارد تمام دندان هایی که در طرح لبخند او دیده می شوند را لمینیت کند. چون در صورتیکه فقط یک یا چند دندان بیمار لمینیت شوند، رنگ لمینت دندان A1 با سایر دندان های طبیعی همخوانی نخواهد داشت و به نظر مصنوعی می رسد.

رنگ لمینت دندان A1 در مقایسه با A2

رنگ لمینت دندان A2، به رنگ استخوانی روشن و طبیعی است و معمولا برای افرادی استفاده می شود که تا کنون از روش های سفیدکننده دندان بهره نبرده اند. سایه رنگ لمینیت A2 از روشنایی بسیار کمتری نسبت به سایه رنگ A1 که سفیدترین رنگ لمینت دندان است، برخوردار بوده اما ظاهر آن طبیعی تر می باشد. 
حدود هفتاد درصد از افراد به طور طبیعی دارای رنگ دندان A3 هستند، از این رو A2 مناسب کسانی است که دوست دارند رنگ دندان هایشان تنها یک درجه از حالت طبیعی روشن تر شود. 
رنگ دندان A2 سایه رنگ دلپذیر و مطلوبی دارد و روی دندان اکثر افراد، طبیعی به نظر می رسد. اکثر افراد جوان که قصد اصلاح طرح لبخند خود را دارند، سایه رنگ A2 را انتخاب می کنند. البته، افراد مسن به طور کلی دارای دندان های تیره تری بوده و سایه های رنگ دندان های آن ها معمولا A3، A3.5 یا A4 انتخاب می شود. 
توجه داشته باشید که رنگ دندان A2 نسبت به دندان هایی که بلیچینگ شده اند، متفاوت می باشد. دندان هایی که با بلیچینگ سفیده شده اند، روشن تر به نظر می رسند زیرا رنگ طی این فرآیند درمانی اکسید می شود. 
به طور کلی انتخاب رنگ لمینت A2 عمومیت بیشتری دارد و حتی سایه رنگ متداولی که معمولا برای ترمیم و اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دندان استفاده می شود، رنگ دندان A2 و A3 است. 

رنگ لمینت b1 یکی از سفیدترین رنگ های لمینت دندان برای لبخند شما

دستیابی به بهترین اصلاح طرح لبخند، برخورداری از دندان هایی است که به طور حرفه ای سفید شده اند. شاید از خود بپرسید که سفیدترین رنگ لمینت دندان کدام است؟ برخی افراد معتقدند که رنگ لمینت b1 یکی از سفیدترین رنگ های لمینت سرامیکی است. 
در واقع دندانپزشکان به افرادی که به دنبال لبخندی با دندان های سفید طبیعی هستند، پیشنهاد می کنند نمونه رنگ های A1 تا b1 را انتخاب کنند.
تا چند سال اخیر، b1 سفیدترین سایه شناخته شده برای دندان ها بود اما امروزه طیف های گسترده ای از آن وارد بازار شده اند که کمی روشن تر به نظر می رسند. 
اگر شما برای اصلاح طرح لبخند و ترمیم دندان های خود با لمینیت ونیر به یک دندانپزشک متخصص و با تجربه مراجعه کنید خواهید دید که در انتخاب رنگ لمینت دندان مطابق با سایه و رنگ طبیعی دندان های شما تصمیم گیری خواهد نمود. 
دندانپزشک برای استفاده از رنگ لمینت b1، درجه و سایه این رنگ را با رنگ دندان های طبیعی شما مقایسه می کند تا ببیند که نسبت به رنگ پوست شما خیلی روشن تر نباشد. چون A1 سایه سفید تیره تری نسبت به b1 دارد، پس از نصب لمینت، طبیعی تر به نظر می رسد.
رنگ لمینت b1 به طور قابل توجهی روشن تر از A3 بوده و معمولا به عنوان روشن ترین و سفید ترین سایه رنگ در نظر گرفته می شود. در هر صورت با پیشرفت در زمینه رنگ لمینت دندان و انواع سایه های سفید، محصولات دیگری نیز به بازار عرضه شده اند که روشن تر از b1 بوده و سایه های سفید هالیوودی نامیده می شوند. 

انتخاب رنگ لمینت دندان bw به عنوان طبیعی ترین و سفیدترین سایه رنگ لمینت دندان 

رنگ دندان bw از برند ژاپنی شفو، یکی از سفیدترین رنگ های ونیر کامپوزیت برای رسیدن به یک لبخند ایده آل هالیوودی است. از ویژگی های رنگ دندان bw می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مقاومت در برابر سایش، 
سازگاری با بافت دهان و دندان، 
قابلیت اتصال مناسب 
با توجه به اینکه قیمت لمینت دندان ژاپنی شفو نسبت به لمینت دندان آمریکایی و سوئیسی مناسب تر است، انتخاب سایه رنگ bw برای افرادی که قصد دارند دندان هایی سفید و درخشان داشته باشند، متداول شده است.


سفیدترین رنگ لمینت دندان کدام است؟

چگونه بهترین سایه رنگ لمینت دندان را انتخاب کنیم؟

به عنوان یک قاعده کلی نباید سایه رنگ لمینیت دندان به گونه ای انتخاب شود که ظاهری غیرطبیعی به فرد ببخشد. 
افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند باید از سایه رنگ لمینت با درجه های طبیعی تری استفاده کنند. 
در مقابل افرادی که پوست روشنی دارند باید رنگ های سفید روشن تر لمینت دندان را برگزینند. 

چگونه می تواند سفیدترین رنگ لمینت دندان را انتخاب کرد؟

لمینت دندان یکی از بهترین روش ها برای اصلاح طرح لبخند شما و پوشاندن عیوب ظاهری دندان از جمله موارد زیر است: 
دندان های لکه دار، 
دندان های شکسته، 
دندان های ترک خورده،
دندان های نا مرتب،
دندان هایی که فاصله زیادی بین آنها وجود دارد. 
اگر تصمیم گرفته اید که برای اصلاح طرح لبخند خود از لمینیت ونیر بهره گیرید، در انتخاب خود شک نکنید. اما در این میان باید به انتخاب سایه رنگ لمینت دندان توجه زیادی داشته باشید. 
یکی از دلایلی که ونیرها به طور سفارشی برای هر بیمار ساخته می شوند این است که یک سایز و یک سایه رنگ ثابت برای هر بیمار مناسب نیست. از طرف دیگر سلیقه بیماران نیز برای اصلاح طرح لبخند با یکدیگر متفاوت است. 
بنابراین سفارشی سازی لمینت ونیر از یک طرف این امکان را به دندانپزشک می دهد که سایه رنگ مناسب را با توجه به ظاهر بیمار و سایر دندان های طبیعی او انتخاب کند و از طرف دیگر به بیمار اجازه می دهد که در انتخاب رنگ لمینت دندان بتواند آزادانه تصمیم گیری نماید. برخی از افراد ممکن است در این زمینه سفیدترین رنگ لمینت دندان یعنی رنگ لمینت A1 را ترجیح دهند و برخی دیگر رنگ دندان b1، A2، bw و ... . 
مطلب مهمی که در اینجا وجود دارد این است که سایه مناسب برای شما به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:
رنگ طبیعی سایر دندان ها
سلیقه شما برای انتخاب سایه رنگ دلخواه خود
سن 
رنگ پوست و رنگ چشم ها
رنگ سفیدی چشم ها
نوع و برند ونیر لمینیت
 اگرچه تقریبا تمامی ونیرها نتایج کاملا طبیعی دارند اما اصلاح طرح لبخند تنها در صورت انتخاب سایه رنگ مناسب، طبیعی به نظر خواهد رسید. از این رو می توانیم ادعا کنیم که انتخاب سایه ونیرها مرحله مهمی از نصب لمینیت ونیر بوده و باید با دقت در مورد آن تصمیم گیری نمود.

نکاتی برای انتخاب بهترین و سفیدترین رنگ لمینت دندان

در ادامه با نکاتی آشنا خواهیم شد که به شما در انتخاب بهترین سایه رنگ لمینیت کمک خواهند نمود:
الزاما رنگ لمینت دندان نباید سفیدترین رنگ باشد به عبارتی شاید سفیدترین رنگ لمینت دندان برای ظاهر شما مناسب نباشد و مصنوعی به نظر برسد. البته تمایل به داشتن مجموعه ای از دندان های درخشان و سفید قابل درک است اما سایه ای که بیش از حد سفید باشد ممکن است موجب شود، دندان ها، غیرطبیعی به نظر برسند. 
برای انتخاب رنگ لمینیت دندان حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید. شاید برای شما رنگ لمینت A1 مناسب نبوده و باید از رنگ های دیگری چون b1 یا bw بهره بگیرید. 
رنگ سایه لمینیت ونیر به رنگ پوست شما نیز بستگی دارد. افرادی که دارای رنگ پوست روشن تری هستند باید سایه های روشن و سفیدتری را انتخاب کنند مثل رنگ لمینت A1. 
معمولا دندانپزشک از رنگ سفیدی چشم به عنوان بهترین راهنما برای انتخاب سایه رنگ مناسب لمینیت دندان بهره می برد. به عنوان یک قانون کلی، لمینت دندان هرگز نباید از سفیدی چشمان شما سفیدتر باشد.
سن نیز یکی از عوامل مهمی است که باید در هنگام انتخاب رنگ لمینت دندان مورد توجه قرار گیرد. مسلما افرادی که در سنین جوانی و پایین قرار دارند از دندان های سفیدتری برخوردار هستند و سفیدترین رنگ لمینت دندان برای افراد مسن، ممکن است جالب به نظر نرسد. با این حال این تصمیم کاملا به سلیقه شما و نظر دندانپزشکتان بستگی دارد. 
اگر شما برای اصلاح طرح لبخند خود به طور کامل از لمینت ونیر استفاده نکرده اید یعنی فقط چند دندان شما با ونیر پوشش داده شده اند پس باید سایه رنگ هایی را که کمتر سفید و روشن هستند، انتخاب نمایید. زیرا اگر رنگ لمینت دندان با سایه طبیعی سایر دندان ها همخوانی نداشته باشد، لبخند شما جذابیتی نخواهد داشت و ظاهر لمینت ونیرها مصنوعی به نظر خواهد رسید. 
دندانپزشک متخصص باید سایه ونیرها را به طور حرفه ای و مطابق با رنگ دندان های طبیعی فرد انتخاب کند تا پس از اصلاح طرح لبخند، ظاهری طبیعی به دست آید. 

جمع بندی

در مجموع باید توجه داشته باشید که استفاده از سفیدترین رنگ لمینت دندان و یا هر نمونه رنگ لمینت که با شرایط شما مغایرت داشته باشد ممکن است برای همه زیبا و جذاب نباشد و برعکس ظاهری مصنوعی به فرد ببخشد. 
از این رو برای دستیابی به بهترین سایه ها و نمونه رنگ لمینت مناسب، به یک دندانپزشک ماهر و متخصص مراجعه کنید تا با توجه به ظاهر چهره، رنگ سفیدی چشم، رنگ پوست، سن و سایر عوامل دیگر در انتخاب بهترین رنگ و سایه لمینت به شما به کمک نماید. 
فراموش نکنید در صورتی که دندان های شما بیش از حد سفید باشند و غیرطبیعی به نظر برسند لبخند شما دیگر تأثیرگذار نخواهد بود و نتیجه ای معکوس در زیبایی چهره شما خواهد گذاشت.  
مشاوره رایگان دندانپزشکی

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

هنوز نظری درج نشده است!