02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

لمینت دندان اقساط - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1399/06/15

لمینت دندان اقساط که امروزه همه از آن صحبت می کنند چگونه است؟ در واقع به دلیل هزینه های بالای دندانپزشکی زیبایی و اصلاح طرح لبخند، لمینت دندان اقساط اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. لمینت دندان پوسته بسیار نازکی است که متناسب با شکل و ویژگی های دندان های فرد، به صورتی منحصربفرد ساخته می شود. لمینت به منظور زیبا جلوه دادن و ترمیم دندان هایی که بد شکل بوده و یا دچار تغییر رنگ شده اند مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین بستن شکاف میان دندان ها یا آنهایی که لب پر و دچار شکستگی شده اند.

ارتباط بهترین مارک های لمینت با لمینت دندان اقساط

یکی از عواملی که در هنگام انتخاب ونیر لمینت باید در نظر بگیرید نوع برند یا مارک و کارخانه سازنده آن است. این نکته را مد نظر داشته باشید که لمینت دندان اقساط به دلیل بهره گیری از بهترین مارک های لمینت به نفع شما می باشد، زیرا علاوه بر زیبایی طبیعی که این مارک های شناخته شده برای شما به ارمغان می آورند، آنها از طول عمر و ماندگاری بالایی نیز برخوردارند.
از بهترین مارک هایی که در لمینت دندان اقساط استفاده می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:
لمینت دندان داوینچی:
یکی از شناخته شده ترین شرکت های ونیرهای پرسلین، داوینچی است که با بیش از بیست و پنج سال سابقه در این زمینه فعالیت می کند. ونیرهای تولید شده در این شرکت ظاهری بسیار طبیعی دارند. می توان گفت این شرکت با بهره گیری از بهترین مواد در ساخت لمینت دندان، یکی از معتبرترین و پرطرفدارترین شرکت ها در ایران به شمار می آید.
لمینت دندان آپی اس ایمپرس (IPS EMPRESS):
ویژگی منحصربفرد این لمینت، تناسب ونیر لمینت با رنگ دندان های هر فرد می باشد به گونه ای که دوازده ونیر با رنگ های مختلف وجود دارد تا ظاهر لبخندتان تا حد امکان طبیعی به نظر برسد. لمینت دندان IPS EMPRESS تحت شرکت Ivoclar Vivadent طراحی و تولید شده است. لمینت دندان آی پی اس نسبت به دیگر انواع لمینت دارای عمر بالاتری بوده و پس از نصب دندان ها بسیار طبیعی و زیبا به نظر می رسند. 
IPS e.max :
 IPS e.max توسط شرکت ویتا و ایوکلار وارد بازار جهانی شده است. از ویژگی های این مارک لمینت می توان به خصوصیات مکانیکی و استحکام بالا و همچنین زیبایی مطلوب آن اشاره نمود. در واقع به دلیل فرمولاسیون آن که از نوع لیتیوم دی سیلیکات است زیبایی بیشتری از زیرکونیا به دندان ها می بخشد. 
لمینت MAC:
ونیر لمینت MAC از سرامیک متراکم ساخته شده و نسبت به ونیرهای قدیمی ماندگاری و استحکام بالاتری دارند. اشخاص مهم و سلبریتی ها این نوع ونیر را برای زیبایی دندان های خود انتخاب می کنند. به دلیل طیف رنگی متنوع، ظاهر این ونیرها بیشترین شباهت را به دندان های طبیعی دارد و در واقع هیچ مشکلی در انطباق سایه و رنگ به وجود نخواهد آمد.
برندهایی از لمینت دندان نیز هستند که دارای قیمتی پایین تر می باشند اما جنس و کیفیت آنها شبیه مواردی که در بالا ذکر شد نبوده و در واقع با انتخاب آنها ممکن است سلامتی دندان های خود را به خطر بیندازید. لمنیت دندان به صورت اقساط و انتخاب مواد با کیفیت با برندهای معروف ونیر لمینت می تواند گزینه ای بسیار بهتر نسبت به انتخاب لمینت های بی کیفیت و نامرغوب باشد. 

لمینت دندان اقساط از برند های اروپایی درمقایسه با لمینت های چینی

ونیر لمینت پوسته ی نازکی است که به طور سفارشی ساخته شده و روی دندان های طبیعی شما یعنی دندان های قدامی و کناری در فک بالا و پایین نصب می شود. آنها اکثرا برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار گرفته و می توانند بلافاصله پس از جایگذاری روی دندان های شما، آنها را از لحاظ اندازه و شکل بهبود بخشند و تغییر رنگ دندان های زیرین را بپوشانند یا فضاهای خالی را پر نمایند. 
اما نکته ای که در اینجا حائز اهمیت است جنس و کیفیت ونیر لمینت است که توسط دندانپزشک روی دندان های شما متصل می شود. به قطع یقین لمینت دندان اروپایی اقساط زیبایی طبیعی و ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به لمنیت های چینی ارزان قیمت تر دارد. در ادامه به دلائل این موضوع اشاره خواهیم داشت:
عدم سازگاری با فضای دهان و لثه:
در صورت استفاده از لمینت دندان چینی ممکن است سازگاری مناسب میان ونیرهای جدید با لثه و دهان حاصل نیاید و یا مقدار زیادی زمان برد. ممکن است لثه ها دچار التهاب شوند و در نتیجه برای بهبود آن ممکن است نیاز به درمان پیدا کنید. در مقابل عدم سازگاری لمینت دندان اروپایی به صورت اقساط با لثه ها خیلی کمتر خواهد بود و شما می توانید با اطمینان بیشتری از لبخند زیبایی خود لذت ببرید.
عدم تطابق رنگ:
لمینت های چینی از طیف گسترده رنگ ها برخوردار نبوده و در انتخاب رنگ و تطابق با دندان ها با محدودیت مواجه خواهید شد. اما در لمینت های دندان اروپایی برای مثال MAC، دندانپزشک انواع رنگ ها را با دندان های شما مطابقت خواهد داد و بهترین و نزدیک ترین رنگ را طبق دندان هایتان انتخاب می کند. توجه داشته باشید که عدم تطابق رنگ ونیر لمینت با دندان های شما ظاهری غیر طبیعی و مصنوعی به چهره شما خواهد بخشید.
شکستگی یا ترک زود هنگام به دلیل عدم کیفیت مناسب:
ونیر لمنیت های چینی به دلیل مواد نامرغوبی که در ساخت آنها به کار رفته است ممکن است خیلی زود دچار شکستگی و ترک شوند از این رو لمینت دندان اقساط و استفاده از ونیرهای اروپایی توصیه می شود. البته باید توجه داشته باشید که برای افزایش طول عمر و ماندگاری هر نوع ونیر لمینتی که برای شما به کار می رود به دقت باید از آنها مراقبت نمایید. 
بوی بد دهان:
یکی دیگر از مواردی که ممکن است به دلیل کاربرد لمینت دندان چینی برای شما رخ دهد، بوی بد دهان است. استفاده از مواد نه چندان با کیفیت در ساخت این نوع ونیر لمینت ها ممکن است سبب ایجاد بوی بدی در دهان شود که احتمال وجود این بو در لمینت دندان اروپایی به دلیل بهره گیری از مواد مرغوب کمتر است. 


لمینت دندان اقساط

مزایای لمینت دندان اقساط

لمینت دندان اقساط به جز کیفیت بالا و جنس مرغوبی که دارد می تواند از نظر هزینه و برنامه ریزی مالی نیز برای شما مزایایی را در بر داشته باشد:
اگر در شرایطی قرار دارید که توان پرداخت هزینه کامل برای لمینت دندان را ندارید می توانید قسمتی از بهای درمان را طبق شرایطی که کلینیک برای شما تعیین می نماید بپردازید و مابقی آن را در قسط های مشخص شده پرداخت کنید. در واقع نیازی نیست که برای پرداخت کامل به دنبال وینر لمینت های ارزان قیمت باشید. با لمینت دندان اقساط علاوه بر بهره گیری از بهترین نوع لمینت دیگر نیازی نیست که هزینه آن را در ابتدا و به صورت کامل پرداخت نمایید.
با لمینت دندان اقساط نیازی نیست که برای دست یابی به دندان هایی زیبا با ظاهری طبیعی و نیز ونیرهای با دوام و با کیفیت مدت زمان زیادی منتظر بمانید تا تمام وجه مورد نیاز برای درمان را به دست آورید. به عبارتی با لمینت دندان اقساط بار و فشار مالی از روی شما کم خواهد شد. 
لمینت دندان اقساط توسط دندانپزشکان مجرب و معتبر در کلینیک های شناخته شده انجام خواهد شد. دندانپزشکانی که دارای سوابق کاری درخشان و سال ها تجربه می باشند و با مهارتی خاص لمینت دندان را روی دندان های شما نصب می کنند. در مقابل دندانپزشکان مبتدی با ویژگی ها کار و مواد آنچنان که باید آشنا نبوده و ممکن است نه تنها زیبایی که می خواهید را به دست آورید بلکه سلامتی دهان و دندان خود را به واسطه استفاده از مواد نامرغوب و توسط دندانپزشکان نه چندان ماهر و متخصص به خطر بیندازید. 
لمینت دندان اقساط به دلیل کیفیت بالایی که دارند نسبت به رنگ ها و لکه ها مقاومت بیشتری دارند.
یکی دیگر از مزایای لمینت دندان اقساط کیفیت شفافیت و جلاپذیری آنها است و این مسئله باعث می شود که بسیار شبیه به دندان های طبیعی فرد باشند. 
طول عمر و ماندگاری لمینت دندان اقساط بالاتر بوده و اگرچه هزینه بیشتری می پردازید اما در عوض شاهد ماندگاری بالاتری برای ونیر لمینت خواهید بود. در مقابل همانطور که در بالا هم ذکر شد، دوام و عمر ونیر لمینت های بی کیفیت پایین تر است. 

قیمت لمینت دندان اقساط به چه عواملی بستگی دارد؟

نوع مواد تشکیل دهنده ونیر لمینت:
یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار بر قیمت لمینت دندان اقساط نوع ونیر لمینت است. همانطور که قبلا ذکر شد لمینت های دندان دارای انواع مختلفی هستند و این می تواند روی قیمت تأثیرگذار باشد. منظور از کیفیت بالا تفاوت در رنگ پذیری، نوع تراکم، مقاومت و ... می باشد. 
میزان مرغوبیت لوازم و تجهیزات و نیز وسایل مورد استفاده دندانپزشک:
لمینت دندان اقساط در کلینیک های معتبر با استفاده از لوازم و تجهیزات مرغوب انجام می شود که این خود در هزینه کار و مهمتر در نتیجه این درمان زیبایی می تواند تأثیرگذار باشد.
میزان دستمزد دندانپزشک:
میزان دستمزد دندانپزشک نیز در همه جا به یک اندازه نیست و این خود می تواند قیمت لمینت دندان اقساط را متفاوت سازد. 
استفاده از لومینیرز:
لومینیرز نوعی لمینت با ضخامت بسیار کم است که از جنس نوعی خاص از پرسلین ساخته می شود. در واقع نازکی لومینیرز به ظرافت و نازکی یک لنز چشمی است اما استحکام آن به اندازه یک دندان طبیعی سالم می باشد. می توان گفت لومینیرز برای بد رنگی دندان ها، سفید کردن آنها، ترمیم لب پریدگی، به هم ریختگی خفیف، بازسازی شکل دندان و در نهایت رسیدن به لبخندی زیبا و جذاب مورد استفاده قرار می گیرد. این روش به دلیل اینکه زمان بر نیست و نصب آن بدون درد و خونریزی است و معمولا بدون تراش انجام می شود هزینه بالاتری نسبت به ونیر لمینت دارد. 
تعداد لایه های لمینت:
یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت لمینت دندان اقساط می تواند تعداد لایه های لمینت باشد. اینکه دندان فرد به چه تعداد لایه ونیر لمینت و چقدر مواد برای رسیدن به نتیجه نهایی و مطلوب دارد.
تعداد دندان هایی که تحت درمان قرار می گیرند:
در لمینت دندان اقساط تعداد دندان هایی که ونیر لمینت روی آنها نصب می شود و در نتیجه مقدار مواد بیشتری که مورد استفاده قرار می گیرند می توانند بر قیمت ونیر لمینت تأثیرگذار باشد.
مهارت و سابقه دندانپزشک:
مهارت و تجربه دندانپزشک عامل بسیاری مهمی در تعیین قیمت لمینت دندان اقساط می باشد. در واقع دندانپزشک باید مهارت کافی در انتخاب مواد، انتخاب سایه و تطبیق آن با رنگ اصلی دندان ها و نیز رنگ لمینت مورد نظر داشته باشد و در نهایت بتوانند با مهارت و تخصص هر چه تمام تر ونیر لمینت را روی دندان های بیمار نصب نماید. اکثر دندانپزشکانی که مبتدی بوده و از تجربه کافی برخوردار نیستند این نکات را در نظر نگرفته و نتیجه کار مطلوب نخواهد شد. به همین دلیل است که قبل از انجام این درمان برای دندان های خود باید نمونه کارهای دندانپزشک خود را با دقت بررسی نموده و بهترین تصمیم گیری را اتخاذ کنید. 
موقعیت و شهری که کلینیک در آن واقع شده است:
یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه لمینت دندان اقساط موقعیت کلینیک و شهری است که کلینیک در آن قرار دارد. در واقع هزینه های خود کلینیک نیز بسته به موقعیت و جایی که قرار دارد می تواند متغیر باشد.
وضعیت دندان های شما:
ممکن است قبل از انجام لمینت دندان، دندان های شما نیاز به رسیدگی و درمان های دیگری باشند. برای مثال اگر دچار بهم ریختگی شدیدی باشند باید در ابتدا از ارتدونسی استفاده نمود و یا اگر پوسیدگی وجود داشته باشد باید آنها را قبل از نصب لمینت دندان ترمیم نمود. تمامی این موارد می توانند بر قیمت لمینت دندان اقساط تأثیرگذار باشند.
در نهایت باید توجه داشته باشید که داشتن یک لبخند زیبا یک سرمایه گذاری مهم محسوب می شود از این رو برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب به کلینیک و یک دندانپزشی معتبر مراجعه نمایید. 
مشاوره رایگان دندانپزشکی

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

هنوز نظری درج نشده است!