02188695864
شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بلوار دریا، کوچه بهاران ۲، پلاک ۵۳ (روبروی مرغ سوخاری کوپال)، واحد ۲
شنبه تا پنج شنبه: 10 صبح تا 9 شب
drmohammadi
logo ×

نظر کسانی که تجربه ایمپلنت داشتند! - کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب محمدی

زمان مطالعه : 10 دقیقه | منتشر شده در: 1398/08/10

"چند وقتی بود که یکی از دندان های جلویی خود را از دست داده بودم. من از تجربه ایمپلنت می‌ترسیدم. اما ظاهر بسیار بدی پیدا کرده بودم و نیاز داشتم که دندان خود را جایگزین کنم. بالاخره با توصیه دندانپزشک تصمیم به کاشت ایمپلنت گرفتم.
صبح روزی که قرار بود ایمپلنت دندان انجام دهم به کلینیک دندان مراجعه کردم. بعد از گرفتن چند عکس اشعه X آقای دکتر شهاب محمدی به من اطلاع دادند که متاسفانه تاج دندانم از بین رفته و هیچ راهی به جز کاشت ایمپلنت ندارم. برای انجام ایمپلنت باید باقیمانده دندان قبلی را از دهان خارج می کردم و از روش افزایش تاج برای استخوان فک خود استفاده می کردم. به همین علت عمل جراحی من حتی سخت تر از آن چیزی بود که از قبل فکرش را میکردم. البته دکتر به من اطمینان داد که در نهایت نتیجه بسیار راضی کننده خواهد بود و از لحاظ ظاهری و عملکردی دندان ایممپلنت شده هیچ تفاوتی با دندان طبیعی قبلی خودم نخواهد داشت.
در همان جلسه تکه های دندان قبلی از لثه جدا شد و دکتر پیشنهاد داد که چند ماه منتظر بمانم تا لثه کاملا بهبود پیدا کند. در این چند ماه مدام به فرآیند کاشت ایمپلنت و اینکه قرار است یک فلز داخل استخوان فک من پیچ شود فکر میکردم و قبول کردن آن واقعا برایم مشکل بود.
با ترس و دلهره زیادی در روزی که قرار بود عمل افزایش تاج برایمم انجام گیرد به مطب مراجعه کردم. اما خوشبختانه عمل جراحی بسیار ساده تر از آن چیزی بود که تصور می کردم. پس از افزایش تاج، دندانپزشک ایمپلنت را داخل استخوان فک کاشت و چون دندان جلو تاثیر بسیاری در ظاهرم داشت؛ دکتر یک دندان مصنوعی موقتی روی پایه سوار کرد. این تاج پلاستیکی اعتماد به نفس زیادی به من بخشید و زمانی که خودم را در آینه نگاه کردم حتی از همان تاج دندان مصنوعی موقتی نیز راضی بودم. البته جراح به من اطلاع داد که پروتز دندان مصنوعی دائمی که پس از تکمیل فرایند جوش خوردن استخوان روی پایه نصب می شود هم زیباتر است و هم عملکرد بسیار بهتری دارد.
حدود چهار ماه طول کشید تا پایه ایمپلنت به استخوان فک جوش بخورد و برای سوار کردن تاج دندان مصنوعی اصلی مجددا به کلینیک شهرک غرب مراجعه کردم. تاج دندان پرسلین ظاهر واقعا زیبایی داشت و زمانی که روی پایه سوار شد نمی‌توانستم هیچ تفاوتی بین آن و دندان طبیعی خودم تشخیص دهم. الان حدود یک سال است که از ایمپلنت دندان استفاده می کنم و به راحتی می توانم آن را مسواک بزنم و نخ دندان بکشم. با وجود اینکه تجربه ایمپلنت برایم بسیار طولانی بود اما از این که تصمیم گرفتم عمل جراحی کاشت ایمپلنت انجام دهم کاملا راضی و خوشحالم."

نظر کسانی که تجربه ایمپلنت داشتند


"تجربه ایمپلنت من برای یکی از دندانهای فک بالا کاملا راضی کننده بود. ابتدا ایمپلنتولوژیست از من خواست که یک عکس سه بعدی CBCT از عصب هایم بگیرم تا بتواند محل دریل کردن و عمق آن را تعیین کند. همچنین در این عکس مشخص شد که به عمل جراحی پیوند استخوان نیاز دارم که پس از بیهوشی کامل این عمل جراحی برایم انجام شد. طی سه ماه پیوند استخوان کاملاً جوش خورد و مجدداً تحت بیهوشی کامل  جراحی کاشت ایمپلنت را انجام دادم و ایمپلنتولوژیست برایم یک هیلینگ کپ روی آن قرار داد. ۵ ماه بعد پایه ایمپلنت به طور کامل به استخوان فک من جوش خورد و پس از برداشتن هیلینگ کپ، اباتمنت را روی پایه ایمپلنت سوار کردند. دندانپزشک در مطب خود تاج دندان موقتی را برایم نصب کرد و پس از دو هفته تاج سرامیکی دائمی آماده شد. در مرحله آخر بدون هیچگونه بیهوشی تاج دندانی موقتی را از روی ایمپلنت برداشتند و تاج دندان مصنوعی دائمی را قرار دادند. الان دو سال است که از ایمپلنت دندان استفاده می کنم و به خوبی می توانم با آن بجوم و بدون نگرانی از افتادن آن مثل دندان طبیعی خودم با آن رفتار می کنم."
"تجربه ایمپلنت را روی دو تا از دندان‌های فک پایین خود داشتم. این بهترین انتخابی بود که می‌توانستم برای دندان از دست رفته ام داشته باشم. جای خالی دندان هایم موجب شده بود که ساختار چهره ام تغییر کند. واقعاً اعتماد به نفس خودم را از دست داده بودم. ابتدا به یک دندانپزشک مراجعه کردم تا از دندان مصنوعی استفاده کنم. بعد از مشورت با ایمپلنتولوژیست متوجه شدم که کاندید مناسبی برای انجام کاشت ایمپلنت  هستم  و تصمیم گرفتم که طی یک ماه آینده حتما این روش را امتحان کنم. تقریباً نزدیک ۲۰ سال شده است که عمل جراحی کاشت ایمپلنت را انجام داده‌ام و صادقانه بگویم که این ایمپلنتها تا به حال هیچ مشکلی برایم ایجاد نکرده اند. همه چیز دقیقاً همان طوری پیش رفت که ایمپلنتولوژیست برایم توضیح داده بود و من توانستم طی چند ماه جای خالی دندان های خود را با ایمپلنت دندان پرکنم که توانایی های قبل را هم از لحاظ ظاهری و هم از لحاظ عملکردی به من برگرداند."
"زمانی که دندان خود را از دست دادم شروع به تحقیق در خصوص ایمپلنت‌های دندانی کردم و متوجه شدم ایمپلنت دندان یک پست فلزی است که با یک عمل جراحی داخل استخوان فک قرار می گیرد تا از تاج دندان مصنوعی حمایت کنند. سپس با کمی تحقیق متوجه شدم که باید به یک جراح فک و دهان و یا ایمپلنتولوژیست مراجعه کنم تا بتوانند دندان از دست رفته را با ایمپلنت دندان جایگزین کند. در تحقیقاتی که انجام دادم همچنین به این نتیجه رسیدم که ایمپلنت های دندانی نرخ موفقیت بسیار بالایی دارند و البته برخی افراد نیز در روش کاشت ایمپلنت با شکست مواجه شده اند.
سعی کردم آگاهی خودم را در خصوص دلایل شکست ایمپلنت  بالا ببرم و به این نتیجه رسیدم که اگر به درستی از ایمپلنت دندان مراقبت کنم تجربه ایمپلنت بسیار موفقی خواهم داشت. البته واقعاً بعد از کاشت ایمپلنت انتظار عوارض جانبی شدیدی نداشتم اما متاسفانه با تورم بسیار زیادی در ناحیه عمل جراحی مواجه شدم. البته با مشورت دندانپزشک و قرار دادن کیسه یخ این تورم تا حدود زیادی کاهش یافت ولی مجبور شدم حدود ۳ روز از کیسه یخ استفاده کنم؛ تا درد و تورم تا حد قابل تحملی تسکین پیدا کند. با اینکه شنیده بودم برخی از دوستانم یک روز بعد از عمل جراحی کاشت ایمپلنت سر کار خود برگشته بودند اما من تا سه روز نتوانستم از خانه بیرون بروم. البته حتی پس از چنین تجربه ایمپلنت دندانی اگر از من بپرسید که بهترین روش جایگزین کردن دندان از دست رفته چیست باز هم می گویم پست های فلزی ایمپلنت دندان. چون به نظرم روش بریج یا دندان مصنوعی فقط ظاهر دندان را اصلاح می‌کنند و تاثیری در عملکرد و ساختار چهره ندارند. البته توصیه من به تمام افرادی که میخواهند ایمپلنت‌دندان انجام دهند این است که به یک ایمپلنتولوژیست با تجربه که مجوز و گواهینامه های لازم برای این کار را دارند مانند دکتر شهاب محمدی - ایمپلنتولوژیست و جراح دندان - مراجعه کنند."
"دندانهایم واقعا مرا آزار می دادند. از لحاظ فیزیکی کاملا مریض شده بودم و به علت مبتلا شدن به بیماری پریودنتال حدود ۲۵ دندان خود را از دست داده بودم و استخوان فک من نیز تحلیل رفته بود. به جراح دهان و دندان مراجعه کردم و به من پیشنهاد داد که پس از پیوند استخوان، ۱۴ پایه ایمپلنت در دو فک بالا و پایین بکارم تا بتوانم تاج دندان مصنوعی را به صورت قوس کامل نصب کنم.
هفته اول کمی برایم سخت بود چون فقط باید غذاهای نرم می خوردم. فرآیند تکمیل آن بسیار طولانی شد و حدود ۶ ماه طول کشید. دندانپزشک برایم توضیح داد که مراقبت از ایمپلنت ها در افزایش طول عمر آنها تاثیر بسیاری دارد. من سعی کردم با نخ دندان کشیدن، مسواک زدن و قرقره آب نمک به خوبی از آنها محافظت کنم. مسواک برقی و استفاده از دهانشویه ها تاثیر بسیاری در تمیز نگه داشتن ایمپلنت هایم داشت. بعد از یک ماه جویدن همه چیز برایم راحت شد و من از خوردن تمام انواع غذاها مثل سالاد، سوشی، ساندویچ و حتی غذاهای چیپسی لذت می بردم. درنتیجه این تجربه ایمپلنت کاملا برایم رضایت بخش است و به نظر می‌رسد ساختار چهره ام طبیعی شده است. من خیلی از نتیجه خوشحال بودم و همیشه از دندانپزشکم آقای دکتر شهاب محمدی تشکر می‌کنم که مرا از شر دندانهای طبیعی که مرا آزار می‌دادند؛ خلاص کرد."
"وقتی که بیشتر دندان هایم خراب شده بود و یا به جای آنها دندان مصنوعی گذاشته بودم؛ بالاخره از آنها خسته شدم چون واقعاً نمی‌توانستم غذاهای دلخواهم را بجوم و باید دندان‌های مصنوعی را از دهان خارج می کردم و از این کار متنفرم بودم. آنها مدام از تراز خارج می‌شدند و باید به دندانپزشک مراجعه می‌کردم تا اتصالات آنها را تعویض کند.
زمانی که به دندانپزشک مراجعه کردم به من توصیه کرد که بهتر است از روش All on 4 برای فک بالا و فک پایین استفاده کنم و تجربه ایمپلنت را نیز داشته باشم. در نهایت هشت ایمپلنت در فک بالا و پایین کاشتم. حالا احساس می کنم که واقعاً دندانهای طبیعی و سالمی دارم. هیچ وقت انقدر خوشحال نبودم و از سرمایه‌گذاری که کرده‌ام؛ راضی هستم. فقط با استفاده از یک مسواک برقی و دهانشویه مناسب به راحتی ایمپلنت ها را تمیز می کنم.
" من در تمام طول فرآیند کاشت ایمپلنت به هوش بودم و روی صندلی به مدت چهار ساعت نشستم. دندانپزشک بسیاری از قسمت های استخوان فک مرا دریل کرد و فشار بسیاری نیز به استخوان فک من وارد شد. خودم خواستم که به هوش باشم تا ببینم جراح چه کارهایی انجام میدهد. الان کاملا از این تصمیم راضی هستم و پس از عمل جراحی نیز زمانی که در آیینه لبخند زدم واقعا خوشحال شدم. البته اگر بخواهم در مورد هزینه بگویم کل این فرایند برایم واقعا گران تمام شد اما با توجه به عملکرد و ظاهری که اکنون ایمپلنت ALL on 4  در دهانم دارد حتی با توجه به قیمت گران آن از تجربه ایمپلنت کاملاً راضی هستم."
"مادر بزرگم مشکلات زیادی با دندان‌هایش داشت. از من خواست تحقیقاتی درخصوص روشهای جایگزین کردن دندانهایش انجام دهم. آنجا بود که با کلینیک شهرک غرب آشنا شدم و مادربزرگم را برای درمان دندان‌هایش به آنجا بردم. پس از چکاپ دیجیتالی از دندان های مادربزرگم به او پیشنهاد دادند که با کاشتن ایمپلنت به طور کامل مشکلاتش را حل کند. قیمت کاشت ایمپلنت کامل دندان بسیار مناسب تر از سایر کلینیک ها در تهران بود.
با توجه به تجربه ایمپلنت مادربزرگم در کلینیک شهرک غرب توصیه می کنم که اگر بیماران مشکلی در دندان هایشان دارند و یا اینکه یک یا چند دندان خود را از دست داده اند به این کلینیک مراجعه کنند. به عنوان کسی که همراه مادربزرگم به این کلینیک مراجعه می‌کردم در ساعت‌هایی که منتظر تکمیل فرایند کاشت ایمپلنت بودم متوجه شدم که مراجعین بسیاری از نقاط مختلف کشور به این کلینیک مراجعه می‌کنند و کاملا از خدمات آن راضی هستند. خدماتی که در کلینیک شهرک غرب برای کاشت ایمپلنت ارائه می شود بسیار متنوع و قیمت های آن مناسب است.
آنها همچنین از پیشرفته ترین تجهیزات برای کاشت ایمپلنت دیجیتال و تکنولوژی CAD/CAM استفاده می کردند تا بتوانند خدمات با کیفیت تر و سریعتری به بیمار ارائه دهند."
"دندانهای من واقعا ظاهر بسیار بدی پیدا کرده بودند. من چند دندان خود را در فک بالا و پایین از دست داده بودم. آنهایی که همچنان در جای خود باقی مانده بودند در شرایط نامناسبی قرار داشتند. برای مدت طولانی نمی توانستم به درستی غذا بخورم و حتی از صحبت کردن در جمع خجالت میکشیدم. اما بالاخره تجربه ایمپلنت به کمک من آمد و با استفاده از آن دوباره شانس زندگی کردن پیدا کردم. زمانی که با عکس دندان به دندانپزشک مراجعه کردم واقعاً تعجب کرد و همان جلسه به من پیشنهاد داد که حتماً عمل جراحی کاشت ایمپلنت را امتحان کنم. از او خواستم که توضیح بیشتری در خصوص این فرایند به من بدهد چون اطلاعات خودم بسیار کم بود.
جراح برایم توضیح داد که کاشت ایمپلنت یک فرایند چند مرحله ای است که احتمالاً چندین ماه زمان می‌برد تا کامل شود. اما در نهایت نتیجه بسیار مطلوبی خواهد داشت و ارزش این همه انتظار را دارد. جراح پس از بررسی چند عکس دیجیتالی متوجه شد که کاندید مناسبی برای کاشت ایمپلنت هستم که خوشبختانه استخوان فک من متراکم کافی داشت و می‌توانستم پایه‌های ایمپلنت را در استخوان فک بکارم.
من از جراح دهان و دندان پرسیدم که آیا تجربه ایمپلنت  خیلی دردناک است؟ توضیح داد که اکثر افرادی که تجربه ایمپلنت داشته اند؛ درد و ناراحتی شدیدی احساس نکرده اند. بلکه با استفاده از بیهوشی موضعی و عمومی حین عمل جراحی کاشت ایمپلنت درد به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد و فقط بعد از تکمیل فرایند ممکن است کمی احساس درد و ناراحتی داشته باشم که با استفاده از مسکن ها تا حد قابل تحملی تسکین خواهد یافت. من به جراح اعتماد کردم و الان کاملا از تجربه ایمپلنت دندان راضی هستم."

مشاوره رایگان دندانپزشکی

داستان های مشتریان ما

گالری لبخند

ایجاد یک لبخند زیبا می تواند اعتماد به نفس و ظاهر کلی افراد را افزایش دهد.

نظرات کاربران

‌mar mar

سلام خسته نباشید اقای دکتر بنطرتون پروتز بریج خوبه یا ایمپلنت ؟؟؟

دکتر شهاب محمدی

سلام ایمپلنت گزینه مناسب برای جایگزینی دندان از دست رفته است.

فاطمه

سلام دکتر میخاستم بدونم دندون جلو اگه ایمپلنت بشه طبیعی به نظر میرسه خاهش میکنم جواب بدید

دکتر شهاب محمدی

سلام بله مشکلی نیست

محسن

سلام دکتربرای اینپلند کامل فک بالا پایین چقد میشه

دکتر شهاب محمدی

سلام باید تشریف بیارید معاینه بشید تا مشخص بشه.

یعقوب

سلام آقای دکتر من ۳۰ سالمه فک بالا دندون های ۱و۳و ۶ و۷ از دوطرف فکم یعنی چپ و راست عین هم همین دندونارو ندارم اونهایی هم که دارم دیگه تقریبا ریشش مونده به نظر شما بریج کنم جواب میده یا ی دفعه همه رو بکشم ۶تا ایمپلنت بزارم ی دست کامل بزارم...بعد چطور ایمپلنت خوب و بد رو تشخیص بدیم میخام جنس کره ای دنتیس کار کنم.اسمشو نمیدونم دقیق گفتم یا نه ولی ی چیزی تو همین مایعاست

دکتر شهاب محمدی

سلام بهتره قبل از هر کاری معاینه بشید.

خوشی

سلام آقای دکتر من ۲۰ سالم و دندان هفت فک پایین را که عصب کشی میخواست کشیدم الان خیلی ناراحتم واز ایمپلنت کردن خیلی میترسم چون هم سنم کمه همه عوارضشو خوندم نگرانم خواهش میکنم راهنماییم کنید به نظرتون جاشو خالی بزارم یا ایمپلنت کنم😔

دکتر شهاب محمدی

سلام بهتره همین الان ایمپلنت کنین تشریف بیارین ویزیت

محسن

سلام دکتر دندونا بالام از یک تا شش کشیدم سی شش سالمه اینپلنت انجام میدی برام

دکتر شهاب محمدی

سلام بله تشریف بیارید واسه معاینه

maryam

سلام آقای دکتر آیا ایمپلنت دندان درد دارد

دکتر شهاب محمدی

سلام اگه توسط دندانپزشک با تجربه انجام بشه خیر دردی نداره.

maryam

سلام آقای دکتر آیا ایمپلنت دندان درد دارد

maryam

سلام آقای دکتر آیا ایمپلنت دندان درد دارد

مهسا

سلام آقای دکتر من ۷ روز کاشت کردم کمی عفونت و ابسه کرد و اقدام کردم برای رفعش و آمپول زدم تو جا بخیه عفونت کرد و بعد اقدام خیلی بهتر شد ولی درد دارم زیر فک یک مورمور میکنه کمی علتش چیه ؟نکنه بافتم پس بزنه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام تا چند روز آینده اگر درد بهتر شد، مشکلی نیست

ساناز انصاری

سلام اقای دکتر من ۲۲ سالم و به شدت از ایمپلنت میترسم باید چیکار کنم دندون جلوم و بخاطر عفونت زیاد و نادرست عصب کشی کردن مجبور شدم بکشم الان سه ماه کشیدم

دکتر شهاب محمدی

سلام بهتره زودتر برای ایمپلنت اقدام کنید ایمپلنت تحت نظر دندانپزشک با تجربه اصلا ترس و نگرانی نداره

کیا

سلام آقای دکتر ایمپلنت مگاژن کره ای آیا خوبه؟

دکتر شهاب محمدی

سلام کیفیت مناسبی داره

حسین

سلام خسته نباشید دکتر ببخشید بهترین ایمپلت هزینه ان چه قدره ؟ مثلا اگه دو سه تا ایمپلت کنیم چقدر در میاد در ضمن بالاخره ایمپلت یک فلز درون فک میره ایا عوارض داره بعدها ؟ ممنونم

دکتر شهاب محمدی

سلام بهترین ایمپلنت سوئیسیه هزینه ها تو سایت موجوده برای تعیین هزینه ی کلی اول باید معاینه بشید خیر

محمدی

باسلام جناب اقای دکتر امیداست خوب باشید این حقیر ایمپلنت برند بایو میت نیک ساخت کشور انگلستان انجام دادم ایا این برند کیفیت بالای دارد

دکتر شهاب محمدی

سلام تاحالا با این برند کار نکردم

mz

باسلام‌وخسته نباشی.اقای دکتر محمدی من۱۲ ساله فک پایینم پروتز گذاشتم و۲سال پیش ۲تا ایمپلنت گذاشتم تا دندون مصنوعی لق نزنه الان میخام ایمپلنت کنم وثابت بزارم دکتر فک وصورت رفتم گف ثابت نمیشه چون لثه خیلی تحلیل رفته ولی ۲ تا ایمپلنت دیگ میشه گذاشت ممنون میشم راهنمایی کنید میتونم پیوند لثه انجام بدم؟

دکتر شهاب محمدی

سلام بله احتمالا پودر استخوان باید تزریق بشه تشریف بیارین ویزیت

بدون نام

مدت ایمپلنت های معمولی تا چند سال دوام دارد

اسماعیل توکلی

سلام آقای دکتر شهاب محمدی بنده 12سال هست که از پروتز دندان مصنوعی متحرک استفاده می کنم لذا لثه هایم تحلیل رفته ایا امکان ایمپلنت برایم می باشد خواهش میکنم لطفا دراین مورد بنده را راهنمایی نمایید

دکتر شهاب محمدی

سلام بله میشه با استفاده از پودر استخوان، ایمپلنت کنید. واسه راهنمایی های بیشتر میتونید تشریف بیارید ویزیت

ناهید

من همیشه ازاینکه دندونای جلوم وازدست داده بودم ناراحت بودم خیلی غصه میخوردم از۹سالگی دندونم به لبه حوض حیاطمون خوردوشکست من تاچندین سال باهمون دندون شکسته سپری کردم تااینکه بعدچندسال دندونام خوردوتکه تکه میشدکم کم فقط ریشش موندرفتم دندون پزشکی ریشه دندونای جلوموبا مکافات دراورد وهمچنان من تا۱۶سالگی دندون نداشتم خیلی غصه میخوردم همه چیزبرام سخت بودتااینکه برای دندون مصنوعی اقدام کردم دندونای مصنوعیم وقتی آماده شدبااینکه خیلی زشت وبدفرم وریزدرآورده بوداون دکترناشی ولی باهمون دندوناانقدرخوشحال بودم که حدنداشت من تاچندسال طولانی بااون دندون مصنوعی هاگذروندم تااینکه باهمسرم رفتیم دریابرای شناکردن متاسفانه دندونام وتوآب دریا گم کردم انقدراون روزگریه کردم که هیچوقت یادم نمیره بعدش دوباره برای گذاشتن دندون مصنوعی اقدام کردم ولی بااین تفاوت پیش یه دکترکاربلد دندونام حاضرشدواستفاده کردم ولی این بارخیلی دندوناازدندون مصنوعی قبلیم بهترشده بودباهرحرف زدنی ازدهنم درنمیومدوراحت بودم بعدازیه مدتی متوجه شدم دندون نیش سمت راستم سیاه شده رفتم دندون پزشکی گفت بایدعکس بندازی ازفکت بعدعکس انداختن گفتن که نیش نهفته داخل لثم دارم ولین دندونم که سیاه شده دندون شیری هست که من قبلانکشیدمش.دنیابازم روسرم خراب شدگفتم خدایاچراانقدرمن بدشانسم خلاصه دکتررفتم جراحی کردونیش نهفته منوکشیددیگه سه تادندون نداشتم یه مکافات به مکافاتم اضافه شده بودتااینکه توهمین چتدمدت پیش دندون مصنوعیم ترک خوردومن همچنان بادندون نیشی که جاش خالی بودمیگذروندم وازخجالت توجمع موقع خنده دستم وجلودهنم نگه میداشتم تامعلوم نشه همین ترک خوردن دندون مصنوعیم باعث شدبراایمپلنت اقدام کنم رفتم تحقیق کردم آماربهترین دکترشهرمون وگرفتم رفتم پیشش وبرای سه واحدایمپلنت آماده شدم دکترگفتن عکس بگیرم ازفکم وبعدشروع بکارمیکنن بعدعکس انداحتن دکترگفت همه چیزخوبه ومرحله اول ایمپلنتم یعنی گذاشتن فیکسچرشروع شداون آمپولای بی حسیش چون عمیق فرومیرفت تولثه خیلی دردم گرفت بعددکترکارش بعد۲۰دقیقه تموم شد وبخیه کردگفت دوهفته دیگه براکندن بخیه برم پیشش.من تا۵روزدردقابل تحمل داشتم البته مسکن وانتی بیوتیک برای عفونت نکردن وبه موقع میخوردم ونخ دندون ومسواک و دهانشویه روازش غافل نمیشدم تااینکه بعداز۴ماه ازمطب تماس گرفتن برامرحله دوم برم وحالانوبت عکس مجدد بودکه دکترببینه فیکسجربالثم جوش خورده یانه؟من خیلی استرس کشیدم تااینکه عکس ودکتردیدوگفت جوش خورده بریم برامرحله بعدکه اباتمنت وبایدمتصل میکردن اینباربازم آمپول بی حسی زدن ولی نه عمیق دردکمتری داشت ودرعرض۱۰دقیقه تموم شدودکترم گفت برم تایک هفته دیگه برم برای قالب گیری بعدازیک هفته دکترقالب وگرفت وبهم گفت روکش دندونت تادوهفته دیگه حاضره اما۱۷روزبعدآماده شدرفتم مطب ودکترشروع کردن برای گذاشتن روکش که من خیلی دردم گرفت دکتربی حسی زدومن راحت شدم وروکشای سه تادندونم وچسبوند وآینه بهم دادتادندونام وببینم باورم نمیشدکه مثل دندونای واقعیم بودن خیلی خوشحال بودم دندون ایمپلنت شده کجاودندون مصنوعی کجاتازه تفاوت این دوتارومیفهمیدم حالامن دیگه توسن ۲۸سالگی دندون دارشده بودم وکلی کیف میکردم امیدوارم که این مشکل من براهیچ کسی پیش نیاداگرم خدای نکرده اومدنترسیدحتمابراایمپلنت اقدام کنیدچون دیگه ازته دل میخندین مثل من.دست خدا یارتون